pytania i odpowiedzi.

Jak wyglądają zapisy na kurs?

Jeśli zapisy na wybrany przez Ciebie kurs są otwarte, formularz zgłoszeniowy znajdziesz na podstronie danego kursu.

 

W przypadku zapisów na kurs zaawansowany, nie będąc absolwentem/absolwentką kursu podstawowego, możesz zostać poproszony/a o wypełnienie krótkiego testu sprawdzającego Twoją wiedzę. Zagadnienia, które należy poznać przed rozpoczęciem nauki są dostępne na stronie kursu, przy jego opisie.

 

Gdy zaakceptujemy Twoje głoszenie, otrzymasz e-mail z instrukcją płatności za kurs i wszystkimi danymi do wpłaty.

 

O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje kolejność zgłoszeń i płatności.

Jeśli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji, możesz zostawić nam swój e-mail, a powiadomimy Cię, gdy uruchomimy zapisy na kolejną edycję. By to zrobić, wystarczy napisać do nas na adres kontakt@codeme.pl.

Czy mogę zapłacić w ratach?

Tak, kurs możesz opłacić w ratach. Rozkładamy płatność od dwóch do czterech rat.

 

By dowiedzieć się więcej o płatności ratalnej, napisz do nas: kontakt@codeme.pl

 

Pamiętaj, że możesz starać się o dofinansowanie na kurs np. z UP czy KFS, albo wziąć udział w Programie Inwestuj w Rozwój. Napisz do nas, pomożemy Ci z formalnościami.

 

Czy mogę otrzymać fakturę za kurs/fakturę proforma?

Fakturę możesz otrzymać na dwa różne sposoby:

  1. Przy zapisach w formularzu zgłoszeniowym na samym dole zaznacz opcję „chcę otrzymać fakturę” i uzupełnij dane do faktury. Dokument w PDF otrzymasz mailem po dokonaniu i zarejestrowaniu płatności.
  2. Jeśli już się zarejestrowałeś/aś, ale nie podałeś/aś danych do faktury, napisz do nas na kontakt@codeme.pl, a w ciągu kilku dni otrzymasz dokument.

 

Jeśli potrzebujesz fakturę proforma, od razu napisz do nas na kontakt@codeme.pl.

W jakich terminach odbywają się zajęcia?

Zajęcia kursów wieczorowych odbywają się dwa razy w tygodniu (najczęściej w poniedziałki i środy lub we wtorki i czwartki) w godzinach 17:00-20:00. Oprócz tego odbywają się sobotnie praktyczne warsztaty, mające na celu podsumowanie całości lub części kursu. Mogą one trwać, w zależności od liczby takich spotkań przewidzianych w programie, 6, 8 lub 12 godzin. Ostatnim spotkaniem miesięcznych i dwumiesięcznych kursów wieczorowych jest zakończenie – około godzinne spotkanie po hackathonie kończącym kurs, w trybie normalnych zajęć, czyli od 17:00 w, odpowiednio dla danego kursu, poniedziałek lub wtorek.

 

Drugim wariantem są kursy weekendowe. W tym przypadku zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, najczęściej w godzinach 9:00-15:00. Terminy poszczególnych zjazdów są rozpisane przy konkretnych kursach. W przypadku kursów weekendowych, nie ma zakończenia.

 

Czy muszę znać podstawy programowania?

W przypadku kursów podstawowych – nie musisz znać żadnych podstaw programowania. Jedyne, czego wymagamy, to płynna znajomość własnego komputera i systemu operacyjnego w zakresie instalacji oprogramowania, dostępu do konsoli (terminala/wiersza poleceń) i obsługi połączeń internetowych. Całą resztę pokażemy Ci na kursie.

 

Jedynym wyjątkiem od reguły są kurs JavaScript od podstaw i kurs PHP od podstaw. By w pełni korzystać z przekazywanej na kursie wiedzy, wymagane są podstawy języka HTML.

 

Kursy zaawansowane, jak sama nazwa wskazuje, są kolejnym etapem nauki, a więc kontynuacją kursów od podstaw. W tym przypadku, by wziąć udział w kursie, wymagana wiedza obejmuje cały program kursu podstawowego. Szczegółowe informacje na temat zagadnień absolutnie niezbędnych i tych fakultatywnych, jakie trzeba poznać przed rozpoczęciem zajęć, znajdziesz na stronie wybranego kursu.

 

Czy muszę znać język angielski?

Tak, przynajmniej w stopniu podstawowym, pozwalającym czytać dokumentację. Cały świat IT jest w języku angielskim, a że świat ten zmienia się właściwie cały czas, nie można czekać na tłumaczenia materiałów, dokumentacji czy instrukcji zmian w językach czy technologiach na języki narodowe. Często też najciekawsze i najaktualniejsze artykuły czy materiały do nauki są właśnie w języku angielskim.

A i w późniejszej pracy w międzynarodowym środowisku znajomość języka angielskiego bardzo się przyda. Dlatego, jeśli to możliwe, rekomendujemy równoczesne dokształcanie się w tym kierunku, jeśli uważasz, że warto co nieco sobie powtórzyć.

 

Czy muszę mieć własny sprzęt?

Tak. Podczas zajęć będziesz pracować na własnym laptopie. Sugerowane przez nas parametry ograniczają się do pamięci: minimum 4GB RAMu. Tyle powinno wystarczyć do swobodnej pracy. W większości przypadków nie ma też znaczenia, jakiego używasz systemu operacyjnego. Jeśli jednak w jakimś konkretnym języku ma to znaczenie lub wymagany jest jakiś konkretny sprzęt dodatkowo, taką informację znajdziesz na stronie kursu.

Ile godzin w tygodniu powinienem/powinnam poświęcić na naukę programowania?

Co najmniej tyle samo, ile trwa kurs. Rekomendujemy, by na każdą godzinę poświęconą na zajęcia, poświęcić co najmniej jedną godzinę na pracę z kodem w domu.

Choćbyśmy bardzo chcieli i starali się z całych sił, nie wtłoczymy do niczyjej głowy wiedzy na siłę, a nawet najbardziej aktywne słuchanie uczestnika nie sprawi, że zacznie mówić obcym językiem. Bo tak właśnie trzeba traktować naukę programowania – jak naukę języka obcego. Nawet najlepszy kurs nie sprawi, że będziemy biegle posługiwać się językiem obcym, nie ważne, ile godzin spędzimy na zajęciach. Kluczem do poznania obcej mowy jest jej używanie. Tak samo jest z programowaniem.

 

Czy mogę liczyć na pomoc trenera poza zajęciami?

Tak! Przez cały czas trwania kursu będziesz mieć dostęp do platformy, która umożliwi Ci kontakt trenerem także poza zajęciami, a także z innymi uczestnikami Twojego kursu.

Tam właśnie znajdziesz miejsce, gdzie możesz wrzucić publiczne pytanie do całej swojej grupy plus trenera, ale też czat, jeśli chciałbyś porozmawiać z trenerem bardziej prywatnie.

 

Czy muszę spełnić jakieś warunki, żeby otrzymać certyfikat ukończenia kursu?

 

Tak. Aby otrzymać certyfikat ukończenia kursu, należy spełnić poniższe warunki:

  • minimum 70% frekwencji na zajęciach,
  • minimum 70% dostarczonych do hackathonu kończącego zadań domowych,
  • obecność na  hackathonie kończącym kurs,
  • stworzenie aplikacji/strony internetowej/innego kodu/projektu zadanego i zaakceptowanego przez trenera w czasie hackathonu kończącego jako potwierdzenia zdobytych podczas zajęć umiejętności.

Czy kończąc kursu będę gotowy/a do podjęcia pracy lub rozpoczęcia stażu na stanowisku programisty?

W większości wypadków już na kursie od podstaw możesz zdobyć wiedzę wystarczającą do podjęcia stażu. Ale tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie – od Twojego zaangażowania, motywacji i samozaparcia.

Po kursach zaawansowanych możesz spokojnie w wielu firmach startować na stanowisko Junior Developera.

 

Czy po ukończeniu kursu, pomagacie znaleźć pracę?

Podczas trwania kursu stworzysz swoje pierwsze portfolio lub poszerzysz obecne o aplikacje pisane w trakcie zajęć i warsztatów. Nasi trenerzy nie tylko wprowadzą Cię w świat programowania lub pomogą poszerzyć Twoją dotychczasową wiedzę, ale również pomogą stworzyć jak najlepsze CV i portfolio, które są podstawą do poszukiwania stażu czy pracy jako programista. Podpowiedzą też, jak wyglądają procesy rekrutacyjne i na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Najbardziej zaangażowanych absolwentów polecamy firmom partnerskim. Jeśli zaś jako nasz absolwent starasz się o pracę i potrzebujesz referencji trenera, przygotujemy je dla Ciebie!

CODE{sun}DAY

Całodzienne warsztaty (najczęściej) z programowania od podstaw dla wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić swoich sił w tworzeniu stron internetowych i aplikacji. Nie wiesz, czy programowanie jest dla Ciebie albo już wiesz, że chcesz iść tą drogą, ale zastanawiasz się dopiero nad rozpoczęciem nauki na kursie? Sprawdź, kiedy CODE{sun}DAY będzie w Twoim mieście na www.codeme.pl/sunday lub śledź nas przez Facebooka www.fb.com/FundacjaCODEME.

 

Jak wejść do branży IT?

Jeśli chcesz rozpocząć naukę programowania, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć, gubisz się w morzu pojęć i artykułów „jaki język programowania jest najlepszy na początek”, przyjdź na spotkanie pod hasłem „Jak wejść do branży IT?” i dowiedz się, jak odnaleźć się w tym natłoku informacji. Podczas spotkania doświadczeni trenerzy opowiadają o programowaniu w ogóle i pierwszych krokach w nauce kodowania. Żeby wiedzieć, kiedy odbędzie się kolejne takie spotkanie w Twoim mieście, śledź nas przez Facebooka www.fb.com/FundacjaCODEME.

 

Hackerspace Trójmiasto

Jeśli już masz doświadczenie w programowaniu lub elektronice i chcesz dalej się rozwijać, przyjdź na jedno z wielu spotkań lub warsztatów organizowanych przez członków, partnerów i przyjaciół Hackerspace Trójmiasto.

 

Jeśli wiesz, że chcesz zostać z nami na dłużej, zaangażować się w życie społeczności i razem z nami tworzyć innowacyjne projekty, zostań członkiem Hackerspace Trójmiasto, by otrzymać klucz do wyjątkowej przestrzeni!

 

Hackerspace to przestrzeń łącząca specjalistów wielu nauk technicznych, na różnym etapie rozwoju zawodowego, a także osób, których świat technologii jest pasją. Nasze szeregi zasilają studenci, inżynierowie (zarówno ci z wieloletnim doświadczeniem, jak i ci świeżo po studiach), biolodzy, majsterkowicze, hobbyści oraz artyści i humaniści.

 

Wszystkie niezbędne informacje i kalendarz wydarzeń znajdziesz na www.hs3.pl.   

 

Hackathony, warsztaty, prelekcje…

Uważamy, że dzielenie się wiedzą i pasją nowych technologii jest fajne i lubimy to robić, dlatego angażujemy się w wiele wydarzeń, hackathonów, prelekcji i warsztatów. Hackerspace Game Jam, Stupid hackathon, codeweekowe warsztaty i prelekcje to tylko niektóre z wydarzeń, które mamy przyjemność wspierać i organizować.

Bądź na bieżąco i śledź nas na Facebooku www.fb.com/FundacjaCODEME i przez newsletter.

kontakt.

Fundacja CODE:ME

NIP: 5842749072
al. Wojska Polskiego 41, 80-268 Gdańsk

telefon: +48 724 379 836
kontakt@codeme.pl