Pytania i odpowiedzi (F.A.Q.)
Pytania i odpowiedzi (F.A.Q.)
Jak wyglądają zapisy na kurs?
Sposób zapisania się na kurs jest zależny od tego, jaką metodę płatności wybierzesz – czy wolisz zapłacić całość od razu, rozłożyć płatność na raty, czy też starasz się o dofinansowanie u pracodawcy, czy jednego z programów dofinansowujących kształcenie.
Szczegóły dotyczące poszczególnych form płatności i zapisów znajdziesz na stronie: Jak zapisać się na kurs
W jaki sposób mogę dofinansować kurs?
Nie musisz opłacić swojej nauki z góry! Wszystkie nasze kursy można finansować z różnych programów wspierających dokształcanie. Dzięki nim osoby prywatne mogą uzyskać umorzenie aż do 25% ceny kursu, a przedsiębiorcy – środki na pokrycie od 80% do 100% kosztów szkoleń swoich pracowników.
Wniosek najlepiej wypełnić co najmniej miesiąc przed planowanym rozpoczęciem kursu. Jeśli planujesz starać się o dofinansowanie, daj nam znać – zajmiemy Ci miejsce na liście. W razie wątpliwości pomożemy też w poprawnym wypełnieniu wniosku.
Szczegóły odnośnie możliwości i rodzajów wsparcia znajdziesz na stronie: Metody finansowania kursów
Czy mogę otrzymać fakturę za kurs/fakturę proforma?
Fakturę możesz otrzymać na dwa różne sposoby:
- Przy zapisach przez portal Evenea w formularzu zgłoszeniowym na samym dole zaznacz opcję „chcę otrzymać fakturę” i uzupełnij dane do faktury. Dokument powinien być dostępny do pobrania po dokonaniu płatności. Jeśli tak się nie stanie, napisz do nas wiadomość email z informacją, jaki kurs opłaciłeś oraz swoimi danymi, prześlemy Ci fakturę w odpowiedzi.
- Jeśli już się zarejestrowałeś/aś, ale nie podałeś/aś danych do faktury, napisz do nas na [email protected], a w ciągu kilku dni otrzymasz dokument.
Jeśli potrzebujesz fakturę proforma, od razu napisz do nas na [email protected].
W jakich terminach odbywają się zajęcia?
Kursy wieczorowe odbywają się dwa razy w tygodniu od godz. 17:00 do godz. 20.00. Dodatkowo, na większości z nich odbywają się sobotnie warsztaty, tzw. Hackathony, trwające 6 lub 8 godzin. Podczas Hackathonów trenerzy czuwają nad wykonywaniem zadań i wspierają w rozwiązywaniu problemów oraz tworzeniu projektu zespołowego.
Organizujemy również krótkie kursy weekendowe.
Zastanawiasz się jak wyglądają kursy zdalne w CODE:ME?
Do udziału w kursie wystarczy komputer z łączem internetowym oraz sprawny mikrofon i kamerka. Dzięki niej łatwiej jest się komunikować, poznać, a trenerom przyjemniej się uczy, widząc, że mają prawdziwe osoby po drugiej stronie ;) Warto też posiadać drugi monitor, który znacząco ułatwia pracę.
- Zajęcia online na żywo
Zajęcia prowadzone są zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, dzięki czemu zachowujesz regularność i motywujesz się do systematycznej nauki. Określone terminy zajęć sprawiają, że możesz rozplanować swoje działania w ciągu dnia i z góry zorganizować czas na naukę (nie znajdziesz wymówki, by przełożyć naukę na inny dzień… :) ).
- Kontakt z trenerem w trakcie zajęć
Trener jest cały czas do Twojej dyspozycji w trakcie zajęć. W każdej chwili możesz zadać pytanie przez mikrofon, za pośrednictwem czatu prywatnego, a także ogólnego. Możesz także skorzystać z opcji współdzielenia ekranu, aby pokazać, w którym momencie wystąpił błąd.
- Zdalne hackathony
W trakcie każdego z kursów odbywają się sobotnie hackathony, podczas których masz możliwość zdobycia umiejętności pracy grupowej przy wspólnym projekcie. Praca nad projektem jest symulacją codziennej pracy programistów i testerów.
- Monitoring postępów
Bardzo ważnym elementem w nauce jest praca własna poza zajęciami. Trenerzy przygotowują zadania domowe, których celem jest utrwalenie materiału z zajęć i monitorowanie postępów.
- Grupy maksymalnie 15 osobowe
Mimo że przestrzeń online pozwala nam na dużą liczbę uczestników, to postanowiliśmy utrzymać grupy na poziomie maksymalnie 15 uczestników, dzięki czemu trenerzy będą mogli poświęcić uwagę każdemu z kursantów.
Czy muszę znać podstawy programowania?
W przypadku kursów podstawowych – nie musisz znać żadnych podstaw programowania.
Jedyne, czego wymagamy, to płynna znajomość własnego komputera i systemu operacyjnego w zakresie instalacji oprogramowania, dostępu do konsoli (terminala/ wiersza poleceń) i obsługi połączeń internetowych. Całą resztę pokażemy Ci na kursie.
Kursy zaawansowane, jak sama nazwa wskazuje, są kolejnym etapem nauki, a więc kontynuacją kursów od podstaw. W tym przypadku, by wziąć udział w kursie, wymagana wiedza obejmuje cały program kursu podstawowego. W niektórych przypadkach, by wziąć udział w kursie, wymagamy poprawnego rozwiązania zadania sprawdzającego Twoją wiedzę. Zadanie sprawdza trener, który będzie prowadził zajęcia. Szczegółowe informacje na temat zagadnień absolutnie niezbędnych i tych fakultatywnych, jakie trzeba poznać przed rozpoczęciem zajęć, znajdziesz na stronie wybranego kursu.
Czy muszę znać język angielski?
Tak, przynajmniej w stopniu podstawowym, pozwalającym na rozumienie dokumentacji. Cały świat IT funkcjonuje w języku angielskim, a że branża zmienia się dynamicznie, nie można czekać na tłumaczenia materiałów, dokumentacji czy instrukcji na języki narodowe.
Często też najciekawsze i najaktualniejsze artykuły lub materiały do nauki są właśnie w języku angielskim.
A i w późniejszej pracy w międzynarodowym środowisku znajomość języka angielskiego bardzo się przyda. Dlatego, jeśli to możliwe, rekomendujemy równoczesne dokształcanie się w tym kierunku, jeśli uważasz, że warto co nieco sobie powtórzyć.
Czy muszę mieć własny sprzęt?
Tak. Podczas zajęć będziesz pracować na własnym komputerze.
Sugerowane przez nas parametry ograniczają się do pamięci: minimum 4GB RAMu. Tyle powinno wystarczyć do swobodnej pracy. Warto również zaktualizować system do najnowszej wersji oprogramowania, aby narzędzia z których będziesz korzystał na kursie, były kompatybilne i prawidłowo funkcjonowały.
W większości przypadków nie ma też znaczenia, jakiego używasz systemu operacyjnego. W przypadku kursów, gdzie wymagany jest specjalny system, bądź dodatkowy sprzęt, taką informację znajdziesz na stronie z opisem kursu.
Zalecamy również posiadanie dodatkowego monitory, który znacząco ułatwia pracę i naukę.
Ile godzin w tygodniu powinienem/powinnam poświęcić na naukę programowania?
Co najmniej tyle samo, ile trwa kurs. Rekomendujemy, by na każdą godzinę poświęconą na zajęcia, poświęcić co najmniej jedną godzinę na pracę z kodem w domu.
Kurs sam w sobie nie uczyni z nikogo od razu programisty. Z nauką programowania jest tak, jak z nauką języka obcego - dopiero używanie go, przynosi oczekiwane rezultaty.
Czy mogę liczyć na pomoc trenera poza zajęciami?
Tak! Przez cały czas trwania kursu będziesz mieć dostęp do platformy komunikacyjnej Discord, która umożliwi Ci kontakt trenerem oraz uczestnikami Twojego kursu, również poza godzinami zajęć. Warto jednak zwrócić uwagę, że trenerzy poza prowadzeniem zajęć, pracują zawodowo, więc może się zdarzyć, że nie odpowiedzą natychmiast :)
Dodatkowo, Discord to wspólny kanał nauki, na którym odbywa się wymiana wiedzy i kontaktów z trenerami, absolwentami oraz pojawiają się informacje o wydarzeniach i ciekawostkach ze świata IT.
Czy muszę spełnić jakieś warunki, żeby otrzymać certyfikat ukończenia kursu?
Tak. Aby otrzymać certyfikat ukończenia kursu, należy spełnić poniższe warunki:
- minimum 70% frekwencji na zajęciach,
- minimum 70% wykonanych zadań domowych,
- być obecnym podczas Hackathonu i wykonać zlecony projekt.
Czy kończąc kursu będę gotowy(a) do podjęcia pracy na stanowisku programisty lub testera?
W większości wypadków już na kursie od podstaw możesz zdobyć wiedzę wystarczającą do podjęcia stażu. Wszystko zależy od Ciebie – od Twojego zaangażowania, motywacji i samozaparcia.
Po kursach zaawansowanych możesz spokojnie w wielu firmach startować na stanowisko juniorskie.
Czy po ukończeniu kursu pomagacie znaleźć pracę?
Podczas trwania kursu stworzysz swoje pierwsze portfolio lub poszerzysz obecne, o aplikacje pisane w trakcie zajęć.
Nasi trenerzy nie tylko wprowadzą Cię w świat programowania, ale również pomogą stworzyć jak najlepsze CV i portfolio, które są podstawą do poszukiwania stażu, czy pracy, jako programista. Podpowiedzą też, jak wyglądają procesy rekrutacyjne i na co zwrócić szczególną uwagę. Obserwuj platformę Discord, ponieważ raz na jakiś czas organizujemy spotkania online związane z poszukiwaniem pierwszej pracy.
Najbardziej zaangażowanych absolwentów polecamy firmom partnerskim. Jeśli jako nasz absolwent starasz się o pracę i potrzebujesz referencji trenera, przygotujemy je dla Ciebie!