.woocommerce-product-gallery{ opacity: 1 !important; }WCAG 2.2 dla testerów i analityków - Fundacja CODE:ME
0
Kursy
WCAG 2.2 dla testerów i analityków

WCAG 2.2 dla testerów i analityków

POZIOM ZAAWANSOWANIA:
POZIOM ZAAWANSOWANIA:
Podstawowy
DATA NAJBLIŻSZEJ EDYCJI:
DATA NAJBLIŻSZEJ EDYCJI:
21.09.2024
LOKALIZACJA:
LOKALIZACJA:
Zdalnie
PŁATNOŚĆ:
PŁATNOŚĆ:
Rozłóż płatność
na raty 0%
Background image shapeWCAG 2.2 dla testerów i analityków

Czego dotyczy to szkolenie?

Czy wiesz, że aż 15% światowej populacji doświadcza różnego rodzaju niepełnosprawności? Czy Twoja strona internetowa lub aplikacja jest dla nich dostępna? Jeśli nie jesteś pewien, ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

Ciekawostki:

  • Czy wiesz, że niedostępna strona internetowa może być uznana za dyskryminację osób z niepełnosprawnościami?
  • Czy wiesz, że stosowanie się do WCAG może poprawić pozycjonowanie Twojej strony w wyszukiwarkach?
  • Czy wiesz, że dostępność cyfrowa to nie tylko kwestia etyki, ale także biznesu?

Dołącz do nas i odkryj, jak tworzyć produkty cyfrowe, które są dostępne dla każdego!

Szczegóły szkolenia

Termin: 21.09.2024

Godz.: 9.00-13.00

Szkolenie w trybie zdalnym na platformie ZOOM.

Agenda:

  1. Wstęp, czym jest WCAG: Poznamy Wytyczne WCAG2.2 (Web Content Accessibility Guidelines) – międzynarodowy standard dostępności cyfrowej. Dowiesz się, dlaczego jest on tak ważny i jakie korzyści płyną z jego stosowania.
  2. Omówienie zasad WCAG z przykładami cz.1: Zagłębimy się w pierwsze dwie zasady WCAG: postrzegalność i funkcjonalność. Zobaczysz, jak sprawić, aby treści były łatwe do zauważenia i zrozumienia oraz jak zapewnić intuicyjną nawigację.
  3. Omówienie zasad WCAG z przykładami cz.2: Przeanalizujemy kolejne dwie zasady WCAG: zrozumiałość i solidność. Dowiesz się, jak tworzyć treści, które są łatwe do zrozumienia dla wszystkich, oraz jak zapewnić kompatybilność z różnymi technologiami asystującymi.
  4. Wspólne testowanie: Przetestujemy wspólnie różne strony internetowe i aplikacje pod kątem dostępności, korzystając z narzędzi takich jak czytniki ekranu czy symulatory wad wzroku.
  5. Podsumowanie i zakończenie.

Dla kogo jest to szkolenie?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą tworzyć produkty cyfrowe dostępne dla każdego, a w szczególności:

  • Testerów oprogramowania: Nauczysz się, jak testować aplikacje pod kątem dostępności i wyłapywać błędy, które mogą utrudniać korzystanie z nich osobom z niepełnosprawnościami.
  • Analityków biznesowych: Zrozumiesz, dlaczego dostępność cyfrowa jest ważna z perspektywy biznesowej i jak może wpłynąć na sukces Twojego produktu.

Wymagania wstępne:

  • Chęć do nauki i otwarty umysł
  • Podstawowa wiedza IT (nie musisz być hakerem, ale znajomość komputera na poziomie użytkownika się przyda)
To szkolenie to
4 godziny
warsztatowe
przydatne
umiejętności
usprawniające pracę
Otrzymasz
Certyfikat
ukończenia
Dostęp do
Hackerspace Trójmiasto
największej społeczności
technologicznej na Pomorzu

Co zyskasz dodatkowo?

  • Certyfikat – na zamówienie również w języku angielskim i w wersji papierowej,
  • Bezpłatne materiały szkoleniowe,
  • Poznanie najnowszych trendów w dziedzinie testowania,
  • Przydatne wskazówki i narzędzia w pracy testera.
  • Jako uczestnik otrzymasz 5% zniżki na kolejny kurs w CODE:ME.

Poznaj opinie naszych absolwentów

To oni najlepiej odpowiedzą na pytanie, czy warto uczyć się programowania z CODE:ME

Opinie pochodzą z profilu CODE:ME na google.pl

Kto będzie Cię uczyć?

Background image shapeAleksandra Migus
Aleksandra Migus

Team Leader / Tester

Linkedin icon

Od siedmiu lat związana z Software House oferującym kompleksową obsługę projektów IT. Zaczynałam jako specjalista do spraw wsparcia technicznego, aktualnie tester oprogramowania oraz lider zespołu testerów. W wolnym czasie uczę się automatyzacji testów oraz w roli trenera prowadzę szkolenia z zakresu testowania oprogramowania.

Dlaczego uczyć się testowania właśnie z CODE:ME?

  • Dogodne finansowanie: wszystkie nasze kursy można sfinansować w ramach programów: Inwestuj w Rozwój, KFS lub Open; w połączeniu z naszymi promocjami, cena kursu może być niższa nawet o 1/3! Zobacz szczegóły >>>
  • Odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku dzięki kontaktom z potencjalnymi pracodawcami
  • Nie musisz porzucać swojego życia: nasze zajęcia odbywają się w dogodnych terminach – wieczorami i w weekendy
  • Hackerspace Trójmiasto: tworzymy największą w Trójmieście społeczność skupioną wokół technologii, gdzie będziesz mógł rozwijać się także po ukończeniu kursu
  • Metody nauki dostosowane do rynku pracy: połączenie grupowych warsztatów i samodzielnego rozwiązywania zadań przygotuje Cię zarówno do pracy zespołowej, jak i indywidualnej
  • Twoim trenerem będzie praktyk z wieloletnim doświadczeniem

Dzięki wpisowi do Rejestru Instytucji Szkoleniowych możemy zagwarantować najwyższą jakość naszych kursów.

Co dalej po kursie?

Kontynuuj naukę i wejdź na wyższy poziom!

Dla absolwentów naszych kursów przewidujemy rabaty 15% na kolejne szkolenia Sprawdź ofertę naszych kursów i dalej inwestuj w swój rozwój!

PRZEGLĄDAJ KURSY →

Dołącz do Hackerspace Trójmiasto

Dołącz do największej na Pomorzu społeczności łączącej programistów, makerów, entuzjastów IT, instytucji otoczenia biznesu, firm IT, uczelni i kół naukowych.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY →
Background image shapeDołącz do Hackerspace Trójmiasto

Weź udział w eventach!

W ciągu roku organizujemy eventy związane w różnym stopniu z technologiami i branżą IT. Hackathony, warsztaty, prelekcje, meetupy w formie offline oraz online.
ZOBACZ NAJBLIŻSZE EVENTY →
Background image shapeWeź udział w eventach!

Rozpocznij swoją karierę w IT jako tester manualny z CODE:ME!

Chcesz zacząć karierę w IT, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nasz kurs tester manualny od podstaw to idealny punkt startowy dla każdego, kto chce wkroczyć w świat testowania oprogramowania. D

Kurs testowania od podstaw

zięki dobrze zaprojektowanemu szkoleniu testowania oprogramowania, uczestnicy mogą nauczyć się podstawowych umiejętności, które są niezbędne do rozpoczęcia pracy jako tester manualny.

Czym zajmuje się tester manualny?

Tester manualny zwany też QA Specialist (Quality Assurance) to specjalista, który zajmuje się testowaniem oprogramowania, czyli analizowaniu w celu znalezienia błędów i zapewnienia jego jakości. Praca ta wymaga: skrupulatnościanalitycznego myśleniaprzykładania uwagi do szczegółów oraz zdolności do pracy z różnorodnymi narzędziami i technologiami.

Jak zostać testerem manualnym?

Aby zostać testerem manualnym, niezbędna jest solidna podstawa teoretyczna i praktyczna, którą zapewniają nasi trenerzy. Prowadzący kursy dla przyszłych testerów manualnych to zawsze PRAKTYCY. Jako fundacja CODE:ME stawiamy na doświadczonych specjalistów.  Możemy powiedzieć, że nasz kurs tester manualny, choć online umożliwia zdobycie kluczowych umiejętności wygodnie z domu. Uczymy podstaw testowania oprogramowania dla początkujących, a także bardziej zaawansowanych technik z życia testera.

Certyfikat ISTQB - twój atut na rynku pracy

Zdobycie certyfikatu ISTQB (International Software Testing Qualifications Board) jest znaczącym krokiem w karierze każdego testera. Nasz certyfikowany kurs tester manualny przygotowuje do egzaminu ISTQB, co jest potwierdzeniem Twoich umiejętności i otwiera drzwi do wielu możliwości zawodowych.

Praktyczne aspekty pracy testera

Praca testera manualnego składa się z wielu elementów, takich jak projektowanie testów, ich wykonanie, raportowanie błędów, a także współpraca z zespołem deweloperskim. W naszym kursie nauka testowania oprogramowania prezentowana jest krok po kroku. Uczymy wszystkich tych aspektów, byście mogli skutecznie włączyć się w proces tworzenia oprogramowania swojego zespołu od pierwszego dnia pracy.

ChatGPT w testowaniu oprogramowania

Nauka ChatGPT pozwala wyjść poza tradycyjne metody testowania, wprowadzając elementy AI do procesu weryfikacji jakości oprogramowania. Jest to jak otrzymanie magicznej lupy, która potrafi dostrzec nawet najmniejsze, niewidoczne gołym okiem defekty. ChatGPT może przewidzieć i zidentyfikować problemy, zanim staną się one poważnym zagrożeniem dla projektu, co w konsekwencji podnosi jakość końcowego produktu. Zrozumienie i wykorzystanie ChatGPT w testowaniu oznacza nie tylko przetrwanie w dynamicznie zmieniającym się świecie IT, ale także przodowanie w wyścigu technologicznym. To jak mieć wehikuł czasu, który pozwala zajrzeć do przyszłości branży i dostosować się do nadchodzących trendów. Znajomość ChatGPT otwiera drzwi do eksperymentowania z nowymi, często zaskakującymi sposobami myślenia o testowaniu oprogramowania.

Wybierz kurs dopasowany do swoich potrzeb

Jako Fundacja CODE:ME oferujemy różnorodne kursy, w tym od lat kurs tester manualny z mentorem online, ale na żywo! To sposób, który zapewnia zajęcia grupowe oraz indywidualne wsparcie, dostosowanie tempa nauki do Waszych potrzeb. Niezależnie od tego, czy zaczynasz od zera w IT czy chcesz się przebranżowić i poszerzyć swoją wiedzę, nasz kurs kurs dla początkujących jest idealnym wyborem.

Zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody z testowaniem oprogramowania razem z nami!

Zostań testerem manualnym z Fundacją CODE:ME!

Nie wiesz czy to kurs dla Ciebie?

Skontaktuj się z nami, podpowiemy, doradzimy i pomożemy wybrać Ci odpowiedni kierunek!
Skontaktuj się z nami