.woocommerce-product-gallery{ opacity: 1 !important; }Podstawy REST API - Fundacja CODE:ME
0
Kursy
Podstawy REST API

Podstawy REST API

POZIOM ZAAWANSOWANIA:
POZIOM ZAAWANSOWANIA:
Podstawowy
DATA NAJBLIŻSZEJ EDYCJI:
DATA NAJBLIŻSZEJ EDYCJI:
25.11.2024
LOKALIZACJA:
LOKALIZACJA:
Zdalnie
PŁATNOŚĆ:
PŁATNOŚĆ:
Rozłóż płatność
na raty 0%
Background image shapePodstawy REST API

Czego dotyczy to szkolenie?

Zastanawiasz się, jak integrują się nowoczesne systemy IT ? A może już słyszałeś hasło REST API i chcesz zdobyć wiedzę, co to jest i jak można to wykorzystać?

REST API (Representational State Transfer Application Programming Interface) jest obecnie najpopularniejszym stylem architektonicznym wykorzystywanym w świecie IT. Dzięki swojej elastyczności, prostocie i efektywności, REST API stało się fundamentem komunikacji między różnorodnymi systemami.  Pozwala na wymianę danych i integrację aplikacji w sposób zrozumiały i łatwy do implementacji, co przyczynia się do jego szerokiego zastosowania.

Szczegóły szkolenia

Termin: 25 i 28.11.2024 (poniedziałek i czwartek)

Godz.: 17.00-20.00

Szkolenie w trybie zdalnym na platformie ZOOM.

 

Podczas szkolenia omówione zostaną następujące tematy:

Wprowadzenie do REST API

Podstawy protokołu HTTP(S) - metody, nagłówki, kody błędów, parametry

Definicja JSON

Założenia architektury REST API

Autoryzacja i uwierzytelnienia

Paginacja, portowanie, filtrowanie, cachowanie

Podstawy narzędzi cURL oraz Postman

Ćwiczenia praktycznie

Dla kogo jest to szkolenie?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, którzy stykają się z interfejsami typu REST API. Deweloperzy systemów IT,  projektanci i architekci integracji, analitycy, a także specjaliści z obszarów data science z pewnością będą mieli okazję wykorzystać wiedzę przekazaną podcza kursu w sposób praktyczny. Szkolenie może też stanowić świetne uzupełnienie kwalifikacji dla innych osób ze świata IT.

Wymagania wstępne:

Szkolenie prowadzone od podstaw. Wymagana swobodna praca w systemie Windows/Linux/MacOS.

Ten kurs to
6 godzin
warsztatów
przydatne
umiejętności
usprawniające pracę
Otrzymasz
Certyfikat
ukończenia kursu
Dostęp do
Hackerspace Trójmiasto
największej społeczności
technologicznej na Pomorzu

Co zyskasz dodatkowo?

 • Certyfikat – na zamówienie również w języku angielskim i w wersji papierowej,
 • Bezpłatne materiały szkoleniowe,
 • Poznanie najnowszych trendów w dziedzinie testowania,
 • Przydatne wskazówki i narzędzia w pracy testera.
 • Jako uczestnik otrzymasz 5% zniżki na kolejny kurs w CODE:ME.

Poznaj opinie naszych absolwentów

To oni najlepiej odpowiedzą na pytanie, czy warto uczyć się programowania z CODE:ME

Opinie pochodzą z profilu CODE:ME na google.pl

Kto będzie Cię uczyć?

Background image shapePrzemysław Wojtysiak
Przemysław Wojtysiak

Senior Business Application Administrator / Specjalista SQL

Linkedin icon

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej. Ostatnie lata związany z firmą Allegro, gdzie rozwija rozwiązania z zakresu Contact Center – infolinie, usługi typu chat, chatboty itp. Obecnie w głównej mierze skupiony wokół rozwiązań Microsoft SQL Server, jednak wcześniej przez lata wierny użytkownik PostgreSQL. W swojej karierze napisał pewnie już tysiące zapytań SELECT. Prywatnie pasjonat nowych technologii, egzotycznych podróży oraz krótkofalarstwa.

Dlaczego uczyć się testowania właśnie z CODE:ME?

 • Dogodne finansowanie: wszystkie nasze kursy można sfinansować w ramach programów: Inwestuj w Rozwój, KFS lub Open; w połączeniu z naszymi promocjami, cena kursu może być niższa nawet o 1/3! Zobacz szczegóły >>>
 • Odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku dzięki kontaktom z potencjalnymi pracodawcami
 • Nie musisz porzucać swojego życia: nasze zajęcia odbywają się w dogodnych terminach – wieczorami i w weekendy
 • Hackerspace Trójmiasto: tworzymy największą w Trójmieście społeczność skupioną wokół technologii, gdzie będziesz mógł rozwijać się także po ukończeniu kursu
 • Metody nauki dostosowane do rynku pracy: połączenie grupowych warsztatów i samodzielnego rozwiązywania zadań przygotuje Cię zarówno do pracy zespołowej, jak i indywidualnej
 • Twoim trenerem będzie praktyk z wieloletnim doświadczeniem

Dzięki wpisowi do Rejestru Instytucji Szkoleniowych możemy zagwarantować najwyższą jakość naszych kursów.

Co dalej po kursie?

Kontynuuj naukę i wejdź na wyższy poziom!

Dla absolwentów naszych kursów przewidujemy rabaty 15% na kolejne szkolenia Sprawdź ofertę naszych kursów i dalej inwestuj w swój rozwój!

PRZEGLĄDAJ KURSY →

Dołącz do Hackerspace Trójmiasto

Dołącz do największej na Pomorzu społeczności łączącej programistów, makerów, entuzjastów IT, instytucji otoczenia biznesu, firm IT, uczelni i kół naukowych.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY →
Background image shapeDołącz do Hackerspace Trójmiasto

Weź udział w eventach!

W ciągu roku organizujemy eventy związane w różnym stopniu z technologiami i branżą IT. Hackathony, warsztaty, prelekcje, meetupy w formie offline oraz online.
ZOBACZ NAJBLIŻSZE EVENTY →
Background image shapeWeź udział w eventach!

Rozpocznij swoją karierę w IT jako tester manualny z CODE:ME!

Chcesz zacząć karierę w IT, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nasz kurs tester manualny od podstaw to idealny punkt startowy dla każdego, kto chce wkroczyć w świat testowania oprogramowania. D

Kurs testowania od podstaw

zięki dobrze zaprojektowanemu szkoleniu testowania oprogramowania, uczestnicy mogą nauczyć się podstawowych umiejętności, które są niezbędne do rozpoczęcia pracy jako tester manualny.

Czym zajmuje się tester manualny?

Tester manualny zwany też QA Specialist (Quality Assurance) to specjalista, który zajmuje się testowaniem oprogramowania, czyli analizowaniu w celu znalezienia błędów i zapewnienia jego jakości. Praca ta wymaga: skrupulatnościanalitycznego myśleniaprzykładania uwagi do szczegółów oraz zdolności do pracy z różnorodnymi narzędziami i technologiami.

Jak zostać testerem manualnym?

Aby zostać testerem manualnym, niezbędna jest solidna podstawa teoretyczna i praktyczna, którą zapewniają nasi trenerzy. Prowadzący kursy dla przyszłych testerów manualnych to zawsze PRAKTYCY. Jako fundacja CODE:ME stawiamy na doświadczonych specjalistów.  Możemy powiedzieć, że nasz kurs tester manualny, choć online umożliwia zdobycie kluczowych umiejętności wygodnie z domu. Uczymy podstaw testowania oprogramowania dla początkujących, a także bardziej zaawansowanych technik z życia testera.

Certyfikat ISTQB - twój atut na rynku pracy

Zdobycie certyfikatu ISTQB (International Software Testing Qualifications Board) jest znaczącym krokiem w karierze każdego testera. Nasz certyfikowany kurs tester manualny przygotowuje do egzaminu ISTQB, co jest potwierdzeniem Twoich umiejętności i otwiera drzwi do wielu możliwości zawodowych.

Praktyczne aspekty pracy testera

Praca testera manualnego składa się z wielu elementów, takich jak projektowanie testów, ich wykonanie, raportowanie błędów, a także współpraca z zespołem deweloperskim. W naszym kursie nauka testowania oprogramowania prezentowana jest krok po kroku. Uczymy wszystkich tych aspektów, byście mogli skutecznie włączyć się w proces tworzenia oprogramowania swojego zespołu od pierwszego dnia pracy.

ChatGPT w testowaniu oprogramowania

Nauka ChatGPT pozwala wyjść poza tradycyjne metody testowania, wprowadzając elementy AI do procesu weryfikacji jakości oprogramowania. Jest to jak otrzymanie magicznej lupy, która potrafi dostrzec nawet najmniejsze, niewidoczne gołym okiem defekty. ChatGPT może przewidzieć i zidentyfikować problemy, zanim staną się one poważnym zagrożeniem dla projektu, co w konsekwencji podnosi jakość końcowego produktu. Zrozumienie i wykorzystanie ChatGPT w testowaniu oznacza nie tylko przetrwanie w dynamicznie zmieniającym się świecie IT, ale także przodowanie w wyścigu technologicznym. To jak mieć wehikuł czasu, który pozwala zajrzeć do przyszłości branży i dostosować się do nadchodzących trendów. Znajomość ChatGPT otwiera drzwi do eksperymentowania z nowymi, często zaskakującymi sposobami myślenia o testowaniu oprogramowania.

Wybierz kurs dopasowany do swoich potrzeb

Jako Fundacja CODE:ME oferujemy różnorodne kursy, w tym od lat kurs tester manualny z mentorem online, ale na żywo! To sposób, który zapewnia zajęcia grupowe oraz indywidualne wsparcie, dostosowanie tempa nauki do Waszych potrzeb. Niezależnie od tego, czy zaczynasz od zera w IT czy chcesz się przebranżowić i poszerzyć swoją wiedzę, nasz kurs kurs dla początkujących jest idealnym wyborem.

Zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody z testowaniem oprogramowania razem z nami!

Zostań testerem manualnym z Fundacją CODE:ME!

Nie wiesz czy to kurs dla Ciebie?

Skontaktuj się z nami, podpowiemy, doradzimy i pomożemy wybrać Ci odpowiedni kierunek!
Skontaktuj się z nami