.woocommerce-product-gallery{ opacity: 1 !important; }Testowanie manualne to sztuka - Fundacja CODE:ME
0

Natalia Pawlak · 6 marzec 2023

Testowanie manualne to sztuka znajdowania błędów

Testowanie oprogramowania czy to praca dla Ciebie? Jeśli lubisz wcielać się w detektywa, szukać miejsca gdzie możesz myśleć nieszablonowo ale przy tym wykorzystać umiejętności analitycznego myślenia – zdecydowanie jest to rola dla Ciebie!

Background image shapeTestowanie manualne to sztuka znajdowania błędów

Bycie testerem i testowanie może kojarzyć się jedynie z poszukiwaniem błędów w aplikacji, natomiast jest to zdecydowanie więcej. Testerzy przede wszystkim potwierdzają, że oprogramowanie spełnia swoje funkcje tak, jak zostało zaprojektowane.

Oczywiście szukanie nieścisłości i niepoprawnego zachowania aplikacji również należy do obowiązków. Aby sprawnie wykonywać swoje zadania testerzy często muszą poświęcić czas na solidne przygotowanie się, poprzez zrozumienie, jak powinna działać aplikacja oraz wymyślenie i często spisanie pomysłów na testy, którym jest poddawane oprogramowanie.

Testowanie manualne i automatyczne

W Internecie można natknąć się na dwa pojęcia testowanie manualne i testowanie automatyczne. Do pierwszej czynności nie jest konieczna znajomość języków programowania i pisania skryptów, które będą wykonywać pewne czynności, które w innym wypadku należałoby wykonać samemu. Na przykład testując manualnie możliwość logowania się na stronę, otworzymy przeglądarkę internetową, wejdziemy na konkretną stronę, wybierzemy opcję logowania oraz podamy dane do logowania, a na samym końcu wybierzemy guzik, który pozwoli nam się zalogować.

W przypadku automatycznego testowania napisalibyśmy kawałek kodu, który wyżej opisane czynności wykonałby za nas. Możliwość posiadania automatu, który wykona za nas pracę brzmi bardzo kusząco, natomiast by móc sprawnie z takiej możliwości skorzystać należy najpierw poznać podstawy.

Jak zacząć?

Gdzie zacząć? Jak poszukiwać potrzebnych informacji? Internet obecnie dostarcza nam wręcz morza danych i często można się pogubić żeglując po nim. Dlatego jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę warto rozważyć uczestnictwo w kursie zdalnym „Podstawy testowania w praktyce” w naszej szkole programowania, gdzie spotkasz doświadczonych trenerów i zanurzysz się w atmosferze nauki oraz symulacji prawdziwej pracy z projektami.

Nasi trenerzy chętnie przekazują wiedzę, popierając ją przykładami z życia zawodowego, a podczas kursu i jakiś czas po nim są dostępni by odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania, a w razie potrzeby pokierować w odpowiednim kierunku.

Czy kurs Cię przygotuje

Podczas naszego kursu przybliżymy Tobie teorie testowania opierając się na wiedzy z zakresu ISTQB, która będzie bardzo pomocna podczas zdawania egzaminu ISTQB, jest to najbardziej rozpoznawalny certyfikat w świecie testerskim. Teoria zawsze jest potrzebna natomiast, aby lepiej ją zrozumieć i nabyć umiejętności testowania, również będziesz mieć możliwość wykonywania zadań praktycznych.

Nasi trenerzy dbają o to, by wyposażyć każdego uczestnika w wiedzę o narzędziach i sposobie ich wykorzystania tak, aby praca testera była efektywniejsza i często łatwiejsza. Narzędzia stosowane podczas pracy to nie tylko te, które będą wykonywać testy za nas. Jest szereg różnych narzędzi, które pomogą nam wymyślać lepsze pomysły na testy, pozwolą nam przygotować dane do testowania, usprawnią nam raportowanie znalezisk oraz wiele więcej.  

Kto prowadzi kursy testowania

Natalia Pawlak

Aleksandra Migus

Michał Nowak

Background image shape

Sprawdź nasze inny kursy programowania i testowania:

Prev arrow icon
Next arrow icon
Powrót