BeSecure
Konferencja poświęcona cyberbezpieczeństwu.
Trendy i praktyka.
8 grudnia 2025 / 9.00-16.30
Czym jest BeSecure
Nasze wydarzenie, zorganizowane wokół kluczowych wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, oferuje unikalną przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń. Dzięki bogatemu programowi obejmującemu zarówno teoretyczne aspekty globalnych zagrożeń, jak i praktyczne warsztaty, BeSecure staje się miejscem spotkań dla szerokiego grona profesjonalistów.
400
uczestników
40
partnerów
35
ekspertów
1 cel
bezpieczeństwo
Dla kogo?
Konferencja BeSecure 2024 jest skierowana do:
Firm MŚP
które chcą lepiej chronić swoje zasoby przed zagrożeniami cyfrowymi, poznać nowe technologie oraz skuteczniejsze strategie ochrony przed cyberatakami.
Osób indywidualnych
zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz poszukujących praktycznych rozwiązań do wdrożenia w codziennej pracy.
Pracodawców
chcących zwiększyć świadomość wśród swoich zespołów
oraz wdrożyć strategie ochrony danych i zasobów firmy.
Specjalistów ds. IT i cyberbezpieczeństwa
zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w walce z cyberzagrożeniami oraz zdobyć praktyczne umiejętności podczas warsztatów.
Inwestorów i liderów branży
szukających innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mogą zmienić krajobraz zabezpieczeń cyfrowych oraz zwiększyć konkurencyjność firm.
2 grudnia
poniedziałek Gdański Park Naukowo–Technologiczny9:00 - 9:30
Kawa i networking
9:30 - 9:50
Otwarcie BeSecure
Marcin Młyński - Fundacja CODE:ME, Michał Maksymiuk - Pracodawcy Pomorza, Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej., Mateusz Prawda - InvestGda, Stanisław Szultka - Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego9:50 - 10:10
Technologie kwantowe - przyszłość czy zagrożenie?
Michal Kordyzon- IBMTechnologie kwantowe rewolucjonizują świat IT, obiecując ogromne możliwości obliczeniowe, ale jednocześnie budząc obawy o bezpieczeństwo dzisiejszej kryptografii. Podczas prezentacji omówimy potencjalne korzyści, wyzwania i zagrożenia związane z komputerami kwantowymi oraz ich wpływ na przyszłość bezpieczeństwa.
10:10 - 11:00
Panel dyskusyjny - Cyberbezpieczeństwo na morzu, w powietrzu i kosmosie - nowe granica zagrożeń i ochrony
Honorata Hencel - Boeing, Rafał Cichocki - Centrum Cyberbezpieczeństwa Morskiego Uniwersytetu Morskiego, Krzysztof Kanawka - Blue Dot Solutions, Maciej Sieciński - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SAPanel dyskusyjny poświęcony cyberbezpieczeństwu w trzech strategicznych obszarach: na morzu, w powietrzu i w kosmosie. Eksperci omówią nowe zagrożenia i wyzwania związane z ochroną infrastruktury krytycznej w tych środowiskach, a także technologie i strategie, które pozwalają na skuteczną obronę przed cyberatakami w tych trudno dostępnych obszarach.
11:00 - 11:20
SOC w czasach wojny - jak konflikt w Ukrainie zmienia podejście do bezpieczeństwa
Jakub Syta - Akademia Marynarki WojennejWojna na Ukrainie nie była i nie jest "cyberwojną" ale szereg prowadzonych działań w tej domenie zmienia krajobraz przyszłych konfliktów zbrojnych. W trakcie prelekcji skoncentruję się na tym jak te zmiany mogą wpłynąć na zadania osób odpowiedzialnych za zapewnianie i monitorowanie cyberbezpieczeństwa w organizacjach.
11:20 - 11:40
Zagrożenie technofeudalizmem
Jan Oleszczuk - Zygmuntowski - PLZ SpółdzielniaEpoka fundamentalnej zmiany technologicznej stwarza nowe zagrożenia dla wolności i suwerenności. Nowe teorie – kapitalizmu inwigilacji, kognitywnego, technofeudalizmu – mają pomóc nam w zrozumieniu bieżącej sytuacji. Gdzie zatem leży źródło potęgi współczesnych korporacji technologicznych i co ekonomia mówi nam o istniejących alternatywach?
11:40 - 11:50
Przerwa na kawę
11:50 - 12:10
Przełom w Cyberbezpieczeństwie: Jak NIS2 Dotknie 230,000 Polskich Firm
Laura Lipska - SPIREEPrelekcja dotyczy nowej dyrektywy NIS2, która wprowadzi istotne wymogi dla firm w Polsce w zakresie ochrony przed cyberzagrożeniami. Omówione zostaną kluczowe obowiązki zarządów, potencjalne kary za niezgodność oraz najnowsze zagrożenia według raportów ENISA. Przedstawimy również praktyczne i niewymagające dużych nakładów finansowych działania, które pomogą firmom dostosować się do nowych przepisów.
12:10 - 12:30
Sztuczna inteligencja w cyberbezpieczeństwie - szansa czy ryzyko
Artur Markiewicz - ISSA PolskaSI to narzędzie, które w jednych rękach może tworzyć warunki dla poprawy bezpieczeństwa, a w innych podkopywać jego fundamenty. Jak korzystać z AI i jak właściwie ją interpretować? O szansach i zagrożeniach opowiemy podczas prelekcji.
12:30 - 12:50
Piszemy bezpieczny kod, czy to wystarczy?
Jakub Czapliński - IcetekBezpieczeństwo naszych aplikacji nie zależy wyłącznie od kodu, który tworzymy i od konfiguracji naszych środowisk. Wpływ na bezpieczeństwo ma każda biblioteka, którą wykorzystujemy do budowania aplikacji, wszystkie programy uruchomione na serwerach, a także firmware urządzeń, z których korzystamy. Nawet architektura procesorów, na których uruchamiane są nasze aplikacje potrafi wpłynąć na ich bezpieczeństwo. W mojej prezentacji postaram się przybliżyć temat bezpieczeństwa aplikacji w kontekście ich zależności oraz łańcucha dostaw. Skupię się na aplikacjach webowych oraz platformach typu SaaS (Software as a Service), jednak wiele z omówionych wątków będzie miało zastosowanie także w innych obszarach.
12:50 - 13:20
Panel dyskusyjny: Innowacyjne projekty B+R w tematyce cyberbezpieczeństwa - przyszłość branży
Marcin Młyński, Wiktor Kierzek - CODE:ME, Laura Lipska - SPIREE, Mateusz Kurleto - Neoteric, Andrzej Chybicki - Inero Software, Paweł Madej - Trajdernia, Jakub Czapliński - ICETEKSeria krótkich prezentacji innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych (B+R) w obszarze cyberbezpieczeństwa. Eksperci omówią wpływ takich projektów na przyszłość branży oraz rolę inicjatyw jak RAB Cybersec Pomorze, które wspierają rozwój innowacji i współpracę w sektorze. Panel skupi się na trendach, wyzwaniach i możliwościach w rozwijaniu technologii cybersec.
13:20 - 14:00
Networking oraz lunch
14:00 - 14:20
Scenariusze ataków na firmy - jakie zagrożenia czyhają na twoją organizację?
Michał Pabich - ENTRASTTwoja organizacja jest celem ataków. Pozostaje się z tym pogodzić i zacząć działać. By jednak działać efektywnie, dobrze jest zrozumieć przed czym się bronimy.
14:20 - 14:40
Nowoczesne strategie ochrony firm - technologie i praktyki
Wiktor Kierzek - Ekspert ds cyberbezpieczeństwaWspółczesny rynek cyber proponuje bardzo wiele rozwiązań wspomagających zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem . Na podstawie własnych doświadczeń, postaramy się podpowiedzieć od czego warto zacząć i na czym się skupić by jak najefektywniej wykorzystać dostępne zasoby do podniesienia bezpieczeństwa Organizacji.
14:40 - 15:00
Poza technologią - jak budować bezpieczeństwo organizacji?
Bartek Śliwiński - SmartSecNie tylko technologia tworzy organizację odporną na zagrożenia. Podczas prezentacji podzielę się doświadczeniami i pokażę, jakie dodatkowe elementy są kluczowe, aby budować prawdziwą cyberodporność.
15:00 - 15:30
Panel dyskusyjny: Edukacja w cyberbezpieczeństwie
Rita Łyczywek - CODE:ME / Wizards of the Coast, Wojciech Ciemski - SecurityBezTabu.pl, Ula Stachowiak - Intel / Ministerstwo CyfryzacjiPanel dyskusyjny poświęcony roli edukacji w cyberbezpieczeństwie i przygotowaniu przyszłych pokoleń na wyzwania cyfrowego świata. Eksperci porozmawiają o skutecznych metodach nauczania, współpracy międzysektorowej oraz rozwoju programów edukacyjnych, które wspierają kształcenie specjalistów, zwiększają świadomość cyberzagrożeń wśród młodzieży i społeczeństwa, a także pomagają wypełnić lukę kadrową w obszarze cyberbezpieczeństwa w firmach.
15:30 - 15:50
Czyhające zagrożenia w cyberprzestrzeni. APT to nie rozszerzenie pliku, lecz realne niebezpieczeństwo
Dariusz KłosPrezentacja ukazuje zagrożenia związane z zaawansowanymi atakami cybernetycznymi (APT). Omawiane są techniki wykorzystywane przez grupy hakerskie, ich cele oraz sposoby wykrywania takich ataków. To przypomnienie, że APT to nie tylko technologia, ale realne zagrożenie dla organizacji, wymagające odpowiednich środków obrony.
15:50 - 16:30
Networking
Prelegenci
i trenerzy
Zostań prelegentem i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem na warsztatach lub webinarze.
Szkolenie Online
4 grudnia | 17:00-20:00
Uczestnicy BeSecure będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniu online, które odbędzie się 4 grudnia, by w praktyce zgłębić różnorodne aspekty cyberbezpieczeństwa.
To wyjątkowa szansa, aby zdobyć konkretne umiejętności, które możesz od razu wykorzystać – niezależnie od tego, czy pracujesz w IT, zarządzasz firmą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą dynamiczną branżą. Dołącz do nas i zadbaj o swoją wiedzę w jednym z najbardziej poszukiwanych obszarów!
Cybersecurity małych i średnich przedsiębiorstw – szkolenie online
Zobacz szczegóły>>
Bilety
Gdańsk/ 2.12.2024
Basic
0 zł
- Doświadczenie wyjątkowego eventu
- Możliwość zobaczenia i wysłuchania znanych cenionych ekspertów
- Spotkanie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach
- Obiad
- 1 wybrane warsztaty
- Certyfikat udziału
Premium
30 zł
- Doświadczenie wyjątkowego eventu
- Możliwość zobaczenia i wysłuchania znanych cenionych ekspertów
- Spotkanie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach
- Obiad
- 1 wybrane warsztaty
- Certyfikat udziału
Exclusive
349 zł
- Doświadczenie wyjątkowego eventu
- Możliwość zobaczenia i wysłuchania znanych cenionych ekspertów
- Spotkanie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach
- Obiad
- 1 wybrane warsztaty
- Certyfikat udziału
Zostań partnerem
Twórz z nami konferencję BeSecure.
Zostań naszym partnerem i miej wpływ
na efekt końcowy wydarzenia.
Bądź z nami podczas BeSecure!
Chcesz włączyć się w organizację najbliższej edycji BeSecure jako Prelegent, Partner, Sponsor lub objąć swoim Patronatem całe wydarzenie?