Cześć, jesteśmy ekipą CODE:ME!

 Uczymy programowania od podstaw oraz w trybie zaawansowanym. Pomagamy firmom z branży IT podnosić kompetencje swoich pracowników.

Jesteśmy założycielami Hackerspace Trójmiasto – jednego z największych hackerspace’ów w Polsce – miejsca przeznaczonego dla programistów i pasjonatów nowych technologii.  Prowadzimy software house, w ramach którego tworzymy zaawansowane technologie ze specjalizacją w wysokowydajnych rozwiązaniach webowych i aplikacjach mobilnych.

Paweł Apanasewicz – zespół CODE:ME

Paweł
Apanasewicz

CIO, trener Java/PHP

Marek Stawiasz – zespół CODE:ME

Marek Stawiasz

CIO, trener Java/JS

Karolina Best

spec. ds. organizacji szkoleń, eventów i obsługi klienta

Magdalena Dunowska

koordynatorka biura

Magdalena Rusak-Kodzis

spec.ds. obsługi klienta

nasi trenerzy.

Paweł Apanasewicz uczy Java, J2EE, PHP – CODE:ME

Paweł Apanasewicz

Specjalista Java, Java EE, PHP

Pasjonat nowych technologii od zawsze, a od kilkunastu lat pełnoetatowy programista. W swojej karierze współpracował między innymi z takimi firmami, jak Polska Press, GE Money Bank, nokaut.pl czy Bank BPH.

Od kilku lat jest współwłaścicielem firmy Horde Technology zajmującej się wytwarzaniem nowoczesnych aplikacji webowych i mobilnych.

Rafał Osiński uczy Web Developerów HTML 5, CSS 3, LESS, JavaScript – CODE:ME

Rafał Osiński

Specjalista HTML 5, CSS 3, LESS, JavaScript

Absolwent wydziału Informatyki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie specjalizacji Aplikacje Internetowe i Sieci oraz Bazy Danych.

Od wielu lat pasjonat technologii internetowych. Uczestniczy w realizacji różnych projektów webowych, od małych stron internetowych po duże systemy dedykowane, dostosowane także do urządzeń mobilnych.

Marcin Kałużny uczy Front-Edu – JavaScript, HTML 5, CSS 3, PHP – CODE:ME

Marcin Kałużny

Specjalista JavaScript, HTML 5, CSS 3, PHP

W branży IT aktywnie od ponad 16 lat. Pracował dla serwisów takich jak Gratka.pl, Getresponse.com.

Obecnie właściciel GetSolution Marcin Kałużny oraz Front-End Developer w Atos Polska.

Jakub Czapliński

Specjalista Python, C#, DevOps

Niegdyś admin, następnie przez 6 lat programista C#, ostatnie lata zakochany w Pythonie.

Prowadzi realizację dużych projektów w Pythonie dla zachodnich klientów.

Jarosław Wulnikowski

Specjalista JavaScript / Node.js, HTML 5, CSS 3

Programista z 8 letnim doświadczeniem, startupowiec miłośnik nowych technologii. Aktualnie JavaScript team leader w firmie Beta District. Wcześniej prowadził własny softwarehouse.

W swojej karierze brał udział w realizacji projektów dla takich firm jak: Nissan, Axe, Emirates airlines.

Michał Sobański

Specjalista PHP, JavaScript, HTML 5, CSS 3, Android, Java

Kiedyś był naukowcem zajmującym się elektroniką, ale od ponad 5 lat pracuje jako programista aplikacji internetowych w jednym z największych wydawnictw pedagogicznych w Polsce

Poza programowaniem w języku PHP, nie gardzi też Javą i narzędziem Android Studio, ponieważ lubi pisać nietypowe i oryginalne aplikacje mobilne wykorzystujące koniecznie sensory, GPS i kamerę.
Ostatnio pasjonuje się też Angularem oraz frameworkiem Ionic.

Aleksander Gruszczyński

Specjalista Python, DevOps

Pracę rozpoczynał jako nauczyciel matematyki, a następnie przez kilka lat prowadził zajęcia z konstruowania i programowania robotów, używając klocków LEGO. W międzyczasie rozwijał się jako programista aplikacji webowych, ostatecznie wiążąc swoją karierę z językiem Python.

Aktualnie pracuje jako Python Developer w PGS Software S.A.

Michał Nowak

Specjalista  Testowania, Scrum, Agile, Kanban

Tester oprogramowania z ponad 6 latami doświadczenia. Już podczas studiów na PJATK w Gdańsku stawiał pierwsze kroki jako tester manualny w firmie SolwIT S.A., z którą jest związany do tej pory. Z czasem poszerzył swoje umiejętności o testowanie automatycznie, aby następnie zostać liderem zespołu testerskiego.

Od prawie 3 lat zarządza zespołem, wraz z którym ma przyjemność dostarczać usługi dla polskich i globalnych klientów. Równolegle rozwija się w kierunku metodyk zwinnych, co zaowocowało otrzymaniem certyfikatu Scrum Mastera. Obecnie propaguje w swoim zespole oraz poza nim stosowanie metodyk zwinnych, ze szczególnym naciskiem na Scrum

Małgorzata Rita Łyczywek

Specjalistka Python/Ruby

Absolwentka bioinformatyki, zainteresowana połączeniem nauki i technologii, od 5 lat związana z językiem Python. Jako FlyNerd (flynerd.pl) skutecznie zachęca do stawiania pierwszych kroków w świecie IT. Swoją wiedzą dzieli się także jako mentorka na warsztatach m.in. na PyCodeCarrots, Django Girls oraz Rails Girls. Obecnie zawodowo pisze w Ruby on Rails, śledzi również trendy w UX oraz w web designie.

Karol Zera

Specjalista SQL

Absolwent wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Miłośnik technologii mobilnych i bazodanowych. Przygodę zaczynał od C64 i kartridża black box. W przeszłości związany z czołowymi polskimi i międzynarodowymi korporacjami.

Przeprowadził wiele szkoleń wewnętrznych z obszarów takich jak bazy danych czy testy. Entuzjasta samoorganizujących się zespołów i zwinnego podejścia do produkcji oprogramowania. Jego motto to: „challenge accepted”.

Łukasz Jędrzejczak

Specjalista testowania, QA

Tester oprogramowania z 7-letnim doświadczeniem. Obecnie lider zespołu QA w Beta District. Zwolennik automatyzacji testów, stawiający duży nacisk na efektywny dobór i stabilność testów oraz łatwość utrzymania kodu. Pracował zarówno przy projektach webowych jak i aplikacjach mobilnych. W czasie wolnym amator brydża sportowego.

Natalia Pawlak

Specjalistka testowania

Od czasów wczesnoszkolnych wiązałam swoją przyszłość ze środowiskiem IT. Marzenie to zrealizowałam studiując na Politechnice Poznańskiej na kierunku Informatyka. Swoją zawodową wędrówkę rozpoczęłam kilka lat temu. Na początku było to testowanie, ale gdzieś zawsze pojawiały się stanowiska związane również z koordynacją pracy oraz zarządzaniem ludźmi. Posiadam certyfikacje z zakresu testowania jak i prowadzenia projektów. Stawiam na komunikatywność i indywidualne oraz grupowe docenianie współpracowników, ze wskazaniem ich mocnych stron i odpowiednim ukierunkowaniem. W swoim zespole stawiam na relacje partnerskie bazujące nie tylko na autorytecie przełożonego, ale również rodzinnej atmosferze. W wolnym czasie wraz ze swoją drużyną gram w kobiecą amatorską piłkę nożną jako bramkarka. Pełnię funkcję kapitana, co znajduje przełożenie na budowanie struktury zespołu w pracy.

Magdalena Wojtas

Frontend developer

Front-end developerka z humanistyczną przeszłością. Od ponad pięciu lat w IT, gdzie zajmuje się nie tylko robieniem stron www, ale też pisaniem artykułów o technologiach i codziennym życiu w branży. Od czterech lat mentorka na kursach kodowania dla osób początkujących, które wspiera w wejściu do IT. Po godzinach – podróżniczka zakochana w dalekiej północy, fanka niecodziennych środków transportu, map i zorzy polarnej

Michał Stawiasz uczy JavaScript / Node.js, HTML 5, CSS 3, PHP, Java – CODE:ME

Marek Stawiasz

Specjalista JavaScript / Node.js, HTML 5, CSS 3, PHP, Java

Od kilku lat jest współwłaścicielem firmy Horde Technology zajmującej się wytwarzaniem nowoczesnych aplikacji webowych.

W swojej karierze współpracował i realizował projekty dla takich firm jak: Polskapress, Nokaut, Speednet czy Uniwersytet Gdański. Jego dewizą jest być otwartym i zawsze czerpać radość z tego co się robi.

Tadeusz Magiera uczy Java, Android, PHP – CODE:ME

Tadeusz Magiera

Specjalista Java, Android, PHP

Pasjonat użytecznych rozwiązań informatycznych. Z informatyką związany od czasów Commodore 64 i pierwszych programów w BASICu przepisywanych z Bajtka.

Przygodę z PHP zaczął kilkanaście lat temu i kontynuuje ją w firmach polskich i zagranicznych, głównie przy wysokowydajnych serwisach z branży ogłoszeniowej.

Remigiusz Górtowski

Specjalista C#.NET

Podczas studiów uczestniczył w Microsoftowym kole naukowym .NET, z ramienia którego brał udział jako trener w programie „Szkoła Nowych Technologii”. Prelegent w ramach „IT Academy Day” w Państwowej Szkole Zawodowej w Elblągu (2011,2012) i Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie (2012).

Zawodowo uczestniczył w projektach geodezyjno – inżynieryjnych prowadzonych przez EPEC i OPEGIEKA (2013-2015), a także w projektach związanych z VR (2015-2016). Od 2016 związany z Nest Bankiem realizując dla niego szereg projektów rozwojowych. Od 2018 Kierownik Wydziału Systemów .NET w tym banku. Od zawsze związanych z technologiami Microsoftu: C#, ASP .NET, MS SQL.

Szymon Moliński

Specjalista Python, Machine Learning i teledetekcja

Kierownik techniczny w firmie Data Lions. Na codzień programista Pythona mierzący się z problemami przetwarzania i analizy wielkich zbiorów danych a od czasu do czasu konsultant ds. uczenia maszynowego i algorytmów sztucznej inteligencji, systemów informacji przestrzennej i przetwarzania oraz analizy danych satelitarnych.

Współpracuje z firmami rodzimymi jak i instytucjami zagranicznymi, tworzy bibliotekę do analiz geostatystycznych, pisuje do profesjonalnych magazynów programistycznych, udziela się na meetupach, tańczy breakdance i w ogóle rusza się dużo.

Karolina Pawłowska

Specjalistka testerka z certyfikatem ISTQB

Karolina aktywnie działa w środowisku IT od kilku lat. Pracowała w różnych firmach i zespołach przy wielkich i małych aplikacjach. Testuje, zarządza projektami, rekrutuje, prowadzi warsztaty, a także organizuje eventy razem z Girls Who Test i Gildią Testerów. Jest fanką gier planszowych i komputerowych, które także testuje wspierając w ten sposób niezależnych twórców gier.

Karolina Tomaszyk

Specjalistka testerka z certyfikatem ISTQB

Od 2014 roku związana z branżą IT. W dotychczasowej karierze rozwijała się jako testerka aplikacji webowych, mobilnych oraz rozwiązań IoT, autorka publikacji, Project Manager i Lider zespołu testerskiego. Obecnie QA Engineer w Egnyte. Ceni sobie moc praktyki ponad wiedzą teoretyczną.

Piotr Gaczkowski

Specjalista Python, C/C++ 

Entuzjasta automatyzacji nudnych czynności. Programuje od około 10 roku życia. Z językiem Python związany od 15 lat. Uwielbia tworzyć proste rozwiązania na codzienne ludzkie problemy. Chętnie dzieli się wiedzą pisząc artykuły i prowadząc kursy. Posiada doświadczenie po obu stronach procesu rekrutacyjnego.

W branży IT pracował na etacie i jako freelancer zarówno dla dużych firm, jak i kilkuosobowych startupów.

Rzadko bez okularów przeciwsłonecznych, nigdy bez słuchawek.

Mateusz Serdyński

Specjalista Unity 3D, programista C#

Programista oraz producent gier mobilnych. Od lat przy swojej pracy korzysta z silnika do wytwarzania gier Unity 3D. W ostatnim roku odpowiedzialny za wydawanie własnych produkcji na iTunes i Google Play. Pasjonat gier i programowania, łączący swoje hobby oraz pracę zawodową.

Zaangażowany w trójmiejską społeczność programistów Hackerspace, organizator największego trójmiejskiego maratonu tworzenia gier komputerowych.

Monika Junik

Specjalistka JS / Angular / React / HTML / CSS

Frontend developerka, skryta miłośniczka Angulara. Organizowała takie eventy jak ngGirls i girls.js.
Swoją karierę IT rozpoczęła w małych lokalnych firmach, dzisiaj pracuje w międzynarodowym zespole tworząc dedykowane aplikacje dla dużych klientów.
Stawia na zrozumienie podstaw materiału i ćwiczenia praktyczne.

Mateusz Bełczowski

Python Developer

Pasjonat Pythona zainteresowany architekturą oprogramowania oraz szeroko pojętymi zagadnieniami DevOps. Entuzjastycznie podchodzi do nieznanych mu zagadnień i uwielbia dzielić się wiedzą.

Na co dzień pracuje w firmie Profil Software, gdzie pełni szereg ról od programisty, kierownika projektu, lidera technicznego po mentora dla młodszych stażem osób.W wolnym czasie próbuje przebrnąć przez wydające się nie mieć końca listy książek do przeczytania oraz podcastów do przesłuchania. Do jego niezrozumiałych zainteresowań można zaliczyć śledzenie piłkarskich rozgrywek Ekstraklasy.

Radosław Borowiecki

Scala Developer

Absolwent wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Programista z 6-letnim doświadczeniem. Obecnie Scala Developer  w firmie Scalac.

Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożna. Miłośnik podróży z nastawieniem na intensywne zwiedzanie.

Łukasz Daniluk

Specjalista Python

Pracuje jako Lead Software Engineer . W swoim kodzie stosuje dobre praktyki programowania i kładzie nacisk na ich wykorzystanie poprzez code review. Mimo pracy w projektach typowo związanych z językami niskiego poziomu, nie obce mu jest używanie wszystkich – w zależności od zadania trzeba użyć odpowiedniego narzędzia, a Python jest ulubionym.
W ramach wolnego czasu bawi się z psem, gra w gry i oczywiście…programuje.

Jakub Goralewski

Golang and Python Software Developer

Absolwent Politechniki Gdańskiej. Python oraz Golang developer z pięcioletnim stażem. Współorganizator konferencji PyCode i GopherCon Poland. Lubi zdobywać wiedzę a jeszcze bardziej się nią dzielić.

Chcesz dołączyć do zespołu CODE:ME?

Jeśli lubisz i umiesz dzielić się wiedzą, potrafisz w łatwy i przystępny
sposób tłumaczyć trudne zagadnienia- dołącz do nas.
Wyślij nam swoje CV
i kilka linijek o sobie na adres: kontakt@codeme.pl
lub wpadnij do nas po prostu z nami pogadać.

nasze doświadczenie

90

zrealizowanych kursów

> 1500

zadowolonych absolwentów

185

zorganizowanych hackathonów

27

zorganizowanych CODE{sun}DAY

25

kursów w ofercie