Cześć, jesteśmy ekipą CODE:ME!

 Uczymy programowania od podstaw oraz w trybie zaawansowanym. Pomagamy firmom z branży IT podnosić kompetencje swoich pracowników.

Jesteśmy założycielami Hackerspace Trójmiasto – jednego z największych hackerspace’ów w Polsce – miejsca przeznaczonego dla programistów i pasjonatów nowych technologii.  Prowadzimy software house, w ramach którego tworzymy zaawansowane technologie ze specjalizacją w wysokowydajnych rozwiązaniach webowych i aplikacjach mobilnych.

Magdalena Eichler – zespół CODE:ME

Magdalena Eichler

COO

Paweł Apanasewicz – zespół CODE:ME

Paweł
Apanasewicz

CIO, trener Java/PHP

Marek Stawiasz – zespół CODE:ME

Marek Stawiasz

CIO, trener Java/JS

Beata Apanasewicz – zespół CODE:ME

Beata Apanasewicz

Koordynator biura

Karolina Best – zespół CODE:ME

Karolina Best

spec. ds. marketingu i obsługi klienta

Klaudia Kaczmarczyk

spec. ds. obsługi klienta

Michał Żynda

spec. ds. sprzedaży

nasi trenerzy.

Paweł Apanasewicz uczy Java, J2EE, PHP – CODE:ME

Paweł Apanasewicz

Specjalista Java, Java EE, PHP

Pasjonat nowych technologii od zawsze, a od kilkunastu lat pełnoetatowy programista. W swojej karierze współpracował między innymi z takimi firmami, jak Polska Press, GE Money Bank, nokaut.pl czy Bank BPH.

Od kilku lat jest współwłaścicielem firmy Horde Technology zajmującej się wytwarzaniem nowoczesnych aplikacji webowych i mobilnych.

Rafał Osiński uczy Web Developerów HTML 5, CSS 3, LESS, JavaScript – CODE:ME

Rafał Osiński

Specjalista HTML 5, CSS 3, LESS, JavaScript

Absolwent wydziału Informatyki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie specjalizacji Aplikacje Internetowe i Sieci oraz Bazy Danych.

Od wielu lat pasjonat technologii internetowych. Uczestniczy w realizacji różnych projektów webowych, od małych stron internetowych po duże systemy dedykowane, dostosowane także do urządzeń mobilnych.

Marcin Kałużny uczy Front-Edu – JavaScript, HTML 5, CSS 3, PHP – CODE:ME

Marcin Kałużny

Specjalista JavaScript, HTML 5, CSS 3, PHP

W branży IT aktywnie od ponad 16 lat. Pracował dla serwisów takich jak Gratka.pl, Getresponse.com.

Obecnie właściciel GetSolution Marcin Kałużny oraz Front-End Developer w Atos Polska.

Jakub Czapliński uczy Python, C#, DevOps – CODE:ME

Jakub Czapliński

Specjalista Python, C#, DevOps

Niegdyś admin, następnie przez 6 lat programista C#, ostatnie lata zakochany w Pythonie.

Prowadzi realizację dużych projektów w Pythonie dla zachodnich klientów.

Jarosław Wulnikowski

Specjalista JavaScript / Node.js, HTML 5, CSS 3

Programista z 8 letnim doświadczeniem, startupowiec miłośnik nowych technologii. Aktualnie JavaScript team leader w firmie Beta District. Wcześniej prowadził własny softwarehouse.

W swojej karierze brał udział w realizacji projektów dla takich firm jak: Nissan, Axe, Emirates airlines.

Michał Sobański

Specjalista PHP, JavaScript, HTML 5, CSS 3, Android, Java

Kiedyś był naukowcem zajmującym się elektroniką, ale od ponad 5 lat pracuje jako programista aplikacji internetowych w jednym z największych wydawnictw pedagogicznych w Polsce

Poza programowaniem w języku PHP, nie gardzi też Javą i narzędziem Android Studio, ponieważ lubi pisać nietypowe i oryginalne aplikacje mobilne wykorzystujące koniecznie sensory, GPS i kamerę.
Ostatnio pasjonuje się też Angularem oraz frameworkiem Ionic.

Aleksander Gruszczyński

Specjalista Python, DevOps

Pracę rozpoczynał jako nauczyciel matematyki, a następnie przez kilka lat prowadził zajęcia z konstruowania i programowania robotów, używając klocków LEGO. W międzyczasie rozwijał się jako programista aplikacji webowych, ostatecznie wiążąc swoją karierę z językiem Python.

Aktualnie pracuje jako Python Developer w PGS Software S.A.

Michał Nowak

Specjalista  Testowania, Scrum, Agile, Kanban

Tester oprogramowania z ponad 6 latami doświadczenia. Już podczas studiów na PJATK w Gdańsku stawiał pierwsze kroki jako tester manualny w firmie SolwIT S.A., z którą jest związany do tej pory. Z czasem poszerzył swoje umiejętności o testowanie automatycznie, aby następnie zostać liderem zespołu testerskiego.

Od prawie 3 lat zarządza zespołem, wraz z którym ma przyjemność dostarczać usługi dla polskich i globalnych klientów. Równolegle rozwija się w kierunku metodyk zwinnych, co zaowocowało otrzymaniem certyfikatu Scrum Mastera. Obecnie propaguje w swoim zespole oraz poza nim stosowanie metodyk zwinnych, ze szczególnym naciskiem na Scrum

Karol Zera

Specjalista SQL

Absolwent wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Miłośnik technologii mobilnych i bazodanowych. Przygodę zaczynał od C64 i kartridża black box. W przeszłości związany z czołowymi polskimi i międzynarodowymi korporacjami.

Przeprowadził wiele szkoleń wewnętrznych z obszarów takich jak bazy danych czy testy. Entuzjasta samoorganizujących się zespołów i zwinnego podejścia do produkcji oprogramowania. Jego motto to: „challenge accepted”.

Michał Stawiasz uczy JavaScript / Node.js, HTML 5, CSS 3, PHP, Java – CODE:ME

Marek Stawiasz

Specjalista JavaScript / Node.js, HTML 5, CSS 3, PHP, Java

Od kilku lat jest współwłaścicielem firmy Horde Technology zajmującej się wytwarzaniem nowoczesnych aplikacji webowych.

W swojej karierze współpracował i realizował projekty dla takich firm jak: Polskapress, Nokaut, Speednet czy Uniwersytet Gdański. Jego dewizą jest być otwartym i zawsze czerpać radość z tego co się robi.

Tadeusz Magiera uczy Java, Android, PHP – CODE:ME

Tadeusz Magiera

Specjalista Java, Android, PHP

Pasjonat użytecznych rozwiązań informatycznych. Z informatyką związany od czasów Commodore 64 i pierwszych programów w BASICu przepisywanych z Bajtka.

Przygodę z PHP zaczął kilkanaście lat temu i kontynuuje ją w firmach polskich i zagranicznych, głównie przy wysokowydajnych serwisach z branży ogłoszeniowej.

Remigiusz Górtowski

Specjalista C#.NET

Podczas studiów uczestniczył w Microsoftowym kole naukowym .NET, z ramienia którego brał udział jako trener w programie „Szkoła Nowych Technologii”. Prelegent w ramach „IT Academy Day” w Państwowej Szkole Zawodowej w Elblągu (2011,2012) i Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie (2012).

Zawodowo uczestniczył w projektach geodezyjno – inżynieryjnych prowadzonych przez EPEC i OPEGIEKA (2013-2015), a także w projektach związanych z VR (2015-2016). Od 2016 związany z Nest Bankiem realizując dla niego szereg projektów rozwojowych. Od 2018 Kierownik Wydziału Systemów .NET w tym banku. Od zawsze związanych z technologiami Microsoftu: C#, ASP .NET, MS SQL.

Szymon Moliński

Specjalista Python, Machine Learning i teledetekcja

Kierownik techniczny w firmie Data Lions. Na codzień programista Pythona mierzący się z problemami przetwarzania i analizy wielkich zbiorów danych a od czasu do czasu konsultant ds. uczenia maszynowego i algorytmów sztucznej inteligencji, systemów informacji przestrzennej i przetwarzania oraz analizy danych satelitarnych.

Współpracuje z firmami rodzimymi jak i instytucjami zagranicznymi, tworzy bibliotekę do analiz geostatystycznych, pisuje do profesjonalnych magazynów programistycznych, udziela się na meetupach, tańczy breakdance i w ogóle rusza się dużo.

Karolina Pawłowska

Specjalistka testerka z certyfikatem ISTQB

Karolina aktywnie działa w środowisku IT od kilku lat. Pracowała w różnych firmach i zespołach przy wielkich i małych aplikacjach. Testuje, zarządza projektami, rekrutuje, prowadzi warsztaty, a także organizuje eventy razem z Girls Who Test i Gildią Testerów. Jest fanką gier planszowych i komputerowych, które także testuje wspierając w ten sposób niezależnych twórców gier.

Karolina Tomaszyk

Specjalistka testerka z certyfikatem ISTQB

Od 2014 roku związana z branżą IT. W dotychczasowej karierze rozwijała się jako testerka aplikacji webowych, mobilnych oraz rozwiązań IoT, autorka publikacji, Project Manager i Lider zespołu testerskiego. Obecnie QA Engineer w Egnyte. Ceni sobie moc praktyki ponad wiedzą teoretyczną.

Piotr Gaczkowski

Specjalista Python, C/C++ 

Entuzjasta automatyzacji nudnych czynności. Programuje od około 10 roku życia. Z językiem Python związany od 15 lat. Uwielbia tworzyć proste rozwiązania na codzienne ludzkie problemy. Chętnie dzieli się wiedzą pisząc artykuły i prowadząc kursy. Posiada doświadczenie po obu stronach procesu rekrutacyjnego.

W branży IT pracował na etacie i jako freelancer zarówno dla dużych firm, jak i kilkuosobowych startupów.

Rzadko bez okularów przeciwsłonecznych, nigdy bez słuchawek.

Mateusz Serdyński

Specjalista Unity 3D, programista C#

Programista oraz producent gier mobilnych. Od lat przy swojej pracy korzysta z silnika do wytwarzania gier Unity 3D. W ostatnim roku odpowiedzialny za wydawanie własnych produkcji na iTunes i Google Play. Pasjonat gier i programowania, łączący swoje hobby oraz pracę zawodową.

Zaangażowany w trójmiejską społeczność programistów Hackerspace, organizator największego trójmiejskiego maratonu tworzenia gier komputerowych.

Małgorzata Rita Łyczywek

Specjalistka Python/Ruby

Absolwentka bioinformatyki, zainteresowana połączeniem nauki i technologii, od 5 lat związana z językiem Python. Jako FlyNerd (flynerd.pl) skutecznie zachęca do stawiania pierwszych kroków w świecie IT. Swoją wiedzą dzieli się także jako mentorka na warsztatach m.in. na PyCodeCarrots, Django Girls oraz Rails Girls. Obecnie zawodowo pisze w Ruby on Rails, śledzi również trendy w UX oraz w web designie.

Monika Junik

Specjalistka JS / Angular / React / HTML / CSS

Frontend developerka, skryta miłośniczka Angulara. Organizowała takie eventy jak ngGirls i girls.js.
Swoją karierę IT rozpoczęła w małych lokalnych firmach, dzisiaj pracuje w międzynarodowym zespole tworząc dedykowane aplikacje dla dużych klientów.
Stawia na zrozumienie podstaw materiału i ćwiczenia praktyczne.

Chcesz dołączyć do zespołu CODE:ME?

Jeśli lubisz i umiesz dzielić się wiedzą, potrafisz w łatwy i przystępny
sposób tłumaczyć trudne zagadnienia- dołącz do nas.
Wyślij nam swoje CV
i kilka linijek o sobie na adres: kontakt@codeme.pl
lub wpadnij do nas po prostu z nami pogadać.

nasze doświadczenie

90

zrealizowanych kursów

> 1500

zadowolonych absolwentów

185

zorganizowanych hackathonów

20

zorganizowanych CODE{sun}DAY

25

kursów w ofercie