.woocommerce-product-gallery{ opacity: 1 !important; }Case study – Programowanie w języku Python – poziom podstawowy i zaawansowany - Fundacja CODE:ME
0

Programowanie w języku Python - poziom podstawowy i zaawansowany

Aktywizacja osób pozostających bez pracy wiąże się ze sporym wyzwaniem dla osób szkolących.
DARMOWA WYCENA SZKOLENIA DLA TWOJEJ FIRMY →
Background image shape

Cel

Dla naszego klienta, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego, przeprowadziliśmy szkolenie mające na celu wsparcie osób pozostających bez pracy, chcących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu języka programowania Python na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

W trakcie realizacji szkolenia udało nam się przygotować 7 osób do wejścia na rynek z umiejętnościami takimi jak tworzenie własnego programu wykorzystując programowanie w języku Python, tworzenie interfejsów graficznych, wykorzystywanie bibliotek i baz danych, pracy z narzędziami ułatwiającymi pisanie programów, wykorzystywanie GIT w projektach zespołowych. Każdy z uczestników został przygotowany do pracy jako junior/stażysta w branży IT.

Potwierdzeniem zdobytej przez nich wiedzy i kompetencji jest 100% zdawalność egzaminu zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Celem realizacji szkolenia było zaktywizowanie osób pozostających bez pracy, w wieku 30+ i przekazanie im wiedzy i umiejętności z zakresu języka programowania jakim jest Python.

Czas trwania

144h lekcyjne - 11.01.2020 - 27.06.2020

Założenia

Aktywizacja
osób 30+ pozostających bez pracy
Przygotowanie
do pracy na stanowisku Python junior developer
Przekazanie
wiedzy i umiejętności programowania w języku Python na poziomie podstawowym i zaawansowanym

Cel dodatkowy

Wzbogacenie portfolio uczestników o pierwsze projekty

Odbiorcy

Osoby bierne zawodowo w wieku 30+ lat.

Podjęte działania

Sytuacja wejściowa - przygotowanie programu, harmonogramu i zbadanie potrzeb uczestników

Przeprowadziliśmy szczegółowy wywiad z uczestnikami, na podstawie wytycznych klienta. Udało nam się ustalić, że część z uczestników posiada wiedzę z zakresu testowania. Pierwsze zajęcia pokazały, że osoby, które mają doświadczenie związane z testowaniem mają problemy z przestawieniem się na programowanie. W celu przełamania barier zorganizowaliśmy dodatkowe ćwiczenia wyjaśniające krok po kroku teorię i podstawy poprzez praktyczne zadania i ciągłe monitorowanie postępów i wiedzy uczestników poprzez sprawdzanie ich wiedzy przez prace domowe, czy krótkie wejściówki.

Pierwsza fala pandemii

W związku z tym, że szkolenie odbywało się w pełni stacjonarnie, a sytuacja z pandemią koronawirusa była niepewna, nasz klient zdecydował się na zawieszenie szkolenia. Po przekazaniu przez nasz wszelkich informacji o tym, jak przebiegałoby szkolenie w wersji zdalnej, a także przygotowaniu niezbędnych materiałów i platformy dla uczestników szkolenia udało nam się w pełni przenieść je do strefy online.

Efekty szkolenia:

- Każdy z uczestników szkolenia został przygotowany do pracy na stanowisku stażysta/junior, co potwierdza 100% zdawalność egzaminu wewnętrznego i zewnętrznego.

- Każdy z uczestników zdobył umiejętności praktyczne i merytoryczne języka python na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

- Uczestnicy stworzyli swoje pierwsze projekty do portfolio.

Masz dodatkowe pytania?

Napisz lub zadzwoń do nas - zapraszamy do kontaktu!
Skontaktuj się