0

Marcin Młyński · 12 luty 2022

Wykorzystaj kurs na maksa

Kursy programowania, te weekendowe lub po godzinach, są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz poznać nowe rzeczy bez porzucania dotychczasowego życia. Tylko jak wykorzystać czas kursu tak, aby wynieść z niego jak najwięcej?

Background image shapeWykorzystaj kurs na maksa

Bądź duchem, nie tylko ciałem

Sama obecność na zajęciach to trochę za mało, by faktycznie zgłębić temat. Skup się, słuchaj, aktywnie uczestnicz i pracuj razem z trenerem – powtórz w myślach każde jego zdanie swoimi słowami, aby zobaczyć, czy na pewno rozumiesz. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości…

…pytaj!

Uczysz się, masz prawo nie wiedzieć. Trener jest po to, by cię nauczyć, wszystko ci pokazać i wytłumaczyć. Jedno niezadane pytanie w konsekwencji kilku kolejnych zajęć może przynieść zaległości nie do nadrobienia przed kolejnym etapem nauki. Wiemy, że kontakt z mentorem jest bardzo ważny, dlatego w CODE:ME dbamy o to, aby trener był dla swojej grupy dostępny także po zajęciach.

Zajęcia to nie wszystko

Same zajęcia dadzą ci wstęp oraz bezpieczne ćwiczenia, dzięki którym poznasz podstawy tematu. Można to porównać do kursu na prawo jazdy, gdzie prowadzić nauczysz się tak naprawdę dopiero na ulicy. Podczas nauki programowania, w idealnym świecie przykładów, wszystko działa. W prawdziwym projekcie pojawiają się problemy, które trzeba umieć rozwiązać, a tego dowiesz się tylko poprzez praktyczne programowanie.

Nie tylko język

Programowanie to nie tylko język, którego będziesz się uczyć, ale także wszystko to, co obraca się wokół nowych technologii. Część tematów będzie zbieżna dla wszystkich programistów i testerów, w pozostałą zaś zagłębią się tylko osoby zajmujące się danym tematem. W tym co czytać, czego się jeszcze uczyć i jak nie zginąć w gąszczu informacji pomoże ci trener – wskaże książki, które warto przeczytać, podrzuci tematy do głębszego zapoznania się z nimi – w zależności od tego, czym docelowo chcesz się zajmować.

Podsumowując

Kurs to pewne poświęcenie – nie tylko przychodzisz na zajęcia, ale też wykorzystujesz czas pomiędzy nimi, przede wszystkim na powtarzanie i samodzielne ćwiczenie materiału. Z drugiej strony, dzięki ciągłej pomocy mentora sam proces nauki z kursem jest znacznie krótszy, niż gdy uczysz się samodzielnie, a pomoc osoby doświadczonej sprawia, że jest on o wiele przyjemniejszy i prostszy.

Prev arrow icon
Next arrow icon