0

Marta Dzięgielewska · 12 październik 2022

Linkedin dla Juniora

W mojej ocenie Linkedin jest genialnym, międzynarodowy portalem społecznościowym, stworzonym do budowania relacji społeczno-biznesowej.

Background image shapeLinkedin dla Juniora

Sama łapię się na tym, że Linkedin stał się częścią mnie. Codziennie nawiązuję bardzo dużo ciekawych relacji zawodowych. Podejmuję wiele współpracy, odnajduję wspaniałych ludzi, z  którymi dzielę pasje zawodowe.

Poniższy tekst, to nie promocja samego  portalu. Moim zamiarem jest uzmysłowić Wam – przyszłym specjalistom, ile wartości niesie posiadanie dobrze stworzonego profilu.

Wybrałam dla Was najważniejsze (w mojej ocenie) praktyki, które powinniście uskuteczniać na swoich profilach ;) 

Zacznijcie 2023 rok z nowym, widocznym profilem i masą nowych możliwości zawodowych!

Zacznijcie strategicznie.

Jeżeli szukacie pracy, to koniecznie dodajcie do grona znajomych head hunterów, rekruterów, HR specjalistów, specjalistów talent sourcing z firm, w których chcecie pracować. Uprzejmie jest też wysłać notatkę do takiego zaproszenia np. „Cześć jestem Janek, od ponad roku tworzę aplikacje webowe. Chciałbym wykazać się swoimi umiejętnościami, w pracy w Waszej firmie. Moje projekty znajdziesz w moim portfolio  Zapraszam do kontaktu. Miłego dnia!”

Bądźcie widoczni!

Warto jest ustawić w swoim profilu nakładkę #opentowork. Rekruter od razu będzie widział, że jesteście zainteresowani podjęciem pracy. Warto jest też napisać post, w którym informujecie, że jesteście otwarci na współpracę w określonej branży. W poście opiszcie co potraficie, jacy jesteście i koniecznie dodajcie #opentowork. Zalecam też w „nagłówku” dopisać obszar Waszych zainteresowań i doświadczenie np. „Junior JavaScript Developer” – będziecie bardziej widoczni.

Background image shape

Podkreślanie umiejętności!

Rubryka „umiejętności” jest jedną z najważniejszych. Przemyślcie dokładnie, co w niej zawrzecie. Rekruterzy często korzystają z filtrów przeszukując profile kandydatów i używają do tego słów kluczowych. Zatem w tej rubryce powinny znaleźć się słowa klucze np. nazwy technologii, które znacie.

Rubryka „O nas”

Bardzo dobrze wygląda uzupełnione BIO naszego profilu. Nie musi być długie, powinno zawierać min. 3-4 zdania o naszym zawodowym doświadczeniu i o tym, kim jesteśmy.

Tworzenie marki osobistej.

Ten punkt zostawiłam sobie na koniec. Uważam, że jest najtrudniejszy do zrealizowania, ponieważ nie każdy ma „lekkie pióro” i nie każdy potrafi dobrać odpowiedni content. Nie martwcie się! Pisanie własnych, angażujących treści to nie jedyny sposób na budowanie własnej marki (aczkolwiek najlepszy).

Zalecam:

▪️ Udostępniajcie na profilu wszystkie, świeżo zdobyte umiejętności np. certyfikaty ukończonych kursów. Będą widoczne dla dodanych do grupy znajomych rekruterów i specjalistów HR. Dzięki temu, będziecie w  ich ocenie – aspirującymi juniorami z motywacją do samorozwoju!

▪️ Komentujcie, reagujcie, udostępniajcie ciekawe treści osób, które obserwujecie. 

▪️ Uczestniczcie w branżowych eventach. Udostępniajcie zdjęcia z tych wydarzeń i oznaczajcie się na nich. 

Generalnie uważam, że imprezy typu hackathony, warsztaty czy konferencje – są najlepszymi miejscami do zdobywania wiedzy i poznawania ludzi z branży. To część rozwoju Twojej kariery!

Zatem teraz zapraszam Was do swoich profili! Koniecznie uwzględnijcie w nich nasze rady. Myślę, że dzięki tym działaniom staniecie się bardziej widoczni dla świata! 
Prev arrow icon
Next arrow icon