0

Karolina Best · 22 luty 2023

5 zalet kursu programowania

Każda forma nauki ma swoje dobre i mniej dobre strony. W Fundacji CODE:ME prowadzimy kursy programowania i testowania już od kilku lat, dlatego wiemy, jak i dlaczego to się sprawdza. A jakie są naszym zdaniem najmocniejsze strony kursów?

Background image shape5 zalet kursu programowania

1. Same konkrety

I to podwójnie.

Po pierwsze, uczysz się bardzo konkretnego, niewielkiego wycinka, dzięki czemu możesz go naprawdę dobrze poznać.

Po drugie, program kursu jest przygotowany przez specjalistów, a na zajęciach będziesz uczyć się od praktyków. Dzięki temu masz jasno wyznaczoną drogę nauki i człowieka, który ma wszystkie kompetencje, by uczynić tę ścieżkę jak najbardziej efektywną.

2. Nie porzucasz dotychczasowego stylu życia

Kursy wieczorowe i weekendowe pozwalają pogodzić naukę nowych umiejętności z dotychczasowym życiem. Zajęcia są w stałych godzinach, nie zabierają też każdej wolnej od pracy minuty, więc czas, jaki faktycznie poświęcisz na ćwiczenia i powtarzanie materiału zależy od Ciebie i twoich możliwości.

3. Czas liczony w miesiącach, nie w latach

Kursy są krótkie, przynajmniej w porównaniu do studiów.

W dorosłym życiu, gdy już mamy kilka lat pracy w innym zawodzie za sobą, czas odgrywa kluczową rolę, bo mamy go coraz mniej. Dodatkowo, kurs przyspiesza proces poznawania nowych rzeczy w stosunku do nauki samodzielnej – całkowicie odpada czas na samodzielne poszukiwanie materiałów, a w razie trudnych chwil mamy mentora, który nas wesprze.

4. Indywidualne podejście

Przewagą kursów są niewielkie grupy szkoleniowe, dzięki czemu trener ma czas, by z każdym indywidualnie popracować nad jego wątpliwościami czy dalszym rozwojem. Dodatkowo, dzięki możliwości porozmawiania z trenerem także po zajęciach, podczas powtarzania materiału, masz pewność, że nie zostaniesz sam/a z trudnościami.

5. Praktyczna nauka

Wszystkie powyższe punkty prowadzą do tego, że nauka na kursie jest tak naprawdę poznawaniem nowych rzeczy w praktyce, od praktyków. Taki sposób uczenia się jest znacznie szybszy od teoretycznego, daje lepsze efekty, a także szybciej jesteśmy w stanie wychwycić te zagadnienia, które – właśnie w praktyce, nie w teorii – sprawiają nam trochę większą trudność. A że uczy nas osoba, która styka się z tym na co dzień od lat, niemal na pewno od razu wskaże nam te tematy, które wymagają poświęcenia większej uwagi.

Czas wybrać swoją ścieżkę w IT

Jeśli myślisz o dołączeniu do któregoś z kursów - daj znać, odpowiemy na nurtujące Cię wątpliwości, doradzimy oraz zarezerwujemy miejsce w grupie. 

Jesteśmy tu dla Ciebie :)

Prev arrow icon
Next arrow icon