CODE WEEK, CZYLI EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA, TO INICJATYWA MAJĄCA NA CELU PROMOWANIE NAUKI PROGRAMOWANIA W CAŁEJ EUROPIE! DLA MAŁYCH, DLA DUŻYCH, DLA SPECJALISTÓW I LAIKÓW - CODE WEEK JEST DLA KAŻDEGO!

Gotowi na codeweek? CODE:ME włącza się do akcji pełną parą, wraz z Hackerspace Trójmiasto organizujemy szereg technologicznych wydarzeń zarówno dla geeków i nie tylko. W trakcie przygotowań między innymi edycja specjalna Python Hacking, warsztaty z C++ dla początkujących oraz wielkie świętą kreatywnych inaczej czyli Stupid Hackathon. Fani hardware’u również znajdą coś dla siebie, 22.10 zapraszamy na @rduino w Internecie Rzeczy.

Uwaga! Hackerspace jest w trakcie przeprowadzki, więc widzimy się na Grunwladzkiej i w nowej siedzibie na Wojska Polskiego 41.

code week 2017

Warsztaty programowania micro:bit

Warsztat przeznaczony jest dla osób chcących pobawić się w programowanie, rozpocząć swoją naukę programowania, czy też po prostu się pobawić. Spotkanie może być także źródłem inspiracji dla dusz artystycznych, cosplayerów, które są zainteresowane dodaniem ruchu, światła i interaktywności do swoich dzieł.

KIEDY: 09.10
WIĘCEJ INFO I ZAPISY: na wydarzeniu na Facebooku

Python Hacking

Python Hacking to cykl spotkań na których wspólnie poznajemy i eksperymentujemy z Pythonem. Obecnie jesteśmy w trakcie pisania aplikacji webowych równolegle w 5 frameworkach: Django, Flask, Falcon, CherryPy i Pyramid.

KIEDY: 10.10
WIĘCEJ INFO I ZAPISY: na wydarzeniu na Facebooku

Twardy grunt w galaktyce CMSowych karłów i olbrzymów - GRAV flat-file CMS

Tworzenie stron internetowych szytych na miarę jest nadal popularne. Bardzo często takie zlecenia charakteryzują się potrzebą prostych funkcjonalności. Proste rozwiązania są godne prostych fundamentów - takich, które przykładowo - nie wymagają bazy danych.

KIEDY: 10.10
WIĘCEJ INFO I ZAPISY: na wydarzeniu na Facebooku

C++ od zera

Podczas praktycznych ćwiczeń, na przykładzie zadań, wyłożymy od zera podstawy programowania w języku C++. Jednocześnie łagodnie wprowadzimy ich w podstawy algorytmiki, aby rozumieli sens i zastosowanie poznawanych instrukcji, nie tylko w C++.

KIEDY: 17-19.10
WIĘCEJ INFO I ZAPISY: na Meetupie

Stupid Hackathon

Stupid Hackathon jest wydarzeniem dla wszystkich, którzy chcieliby wyjść poza schematy i stworzyć projekt, którego z założenia nikt nie będzie potrzebował. Wszystko w imię poszerzania horyzontów i pozbawiania się ograniczeń. Im koncepcja bardziej absurdalna, tym lepiej.

KIEDY: 20-21.10
WIĘCEJ INFO I ZAPISY: www.stupidhackathon.pizza

@rduino w Internecie rzeczy!

Internet rzeczy to niewątpliwie jedna z technologii, które odmienią jutrzejszy świat. Chcemy zachęcić młodych programistów i elektroników, którzy postawili już pierwsze kroki w tym świecie, do dalszego rozwoju i zainteresowania się niezwykle dynamiczną technologią IoT.

KIEDY: 20.10
WIĘCEJ INFO I ZAPISY: na Meetupie

Python Hacking - special edition

Python Hacking to cykl spotkań na których wspólnie poznajemy i eksperymentujemy z Pythonem. Obecnie jesteśmy w trakcie pisania aplikacji webowych równolegle w 5 frameworkach: Django, Flask, Falcon, CherryPy i Pyramid.

KIEDY: 21.10
WIĘCEJ INFO I ZAPISY: na Meetupie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Chcesz wiedzieź, kiedy odbędzie się CODE{sun}DAY w Twoim mieście? Zostaw nam swój e-mail, a powiadomimy Cię, kiedy pojawią się pierwsze szczegóły!

POPRZEDNIE EDYCJE

CODEWEEK W LICZBACH

3 tygodnie
21 wydarzeń
>100 godzin
>500 osób
pomysłów

FAQ

Ile to kosztuje?

Trochę mniej niż pizza. Drobna opłata za udział w warsztatach pozwala nam pokryć koszty, między innymi pizzy. ;) Wiedzą dzielimy się za darmo.

Czy muszę mieć własny sprzęt?

Wystarczy własny laptop, dużo energii i chęć do działania! Całą resztą zajmiemy się my.

Czy to naprawdę jest od podstaw?

Oczywiście! Warsztaty zostały przygotowane specjalnie dla tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia z programowaniem, choć w przypadku niektórych warsztatów podstawowa wiedza wiele ułatwi.

ORGANIZATORZY

PARTNERZY

PARTNER STRATEGICZNY

PGS Software

PARTNERZY

IKM

PATRONI MEDIALNI

Magazyn Programista Student News gdansk.pl my3miasto Radio Mors